Введення в храм Пресвятої Богородиці 2021 / depositphotos.com

Третя Пречиста - друга назва даного торжества. Введення в храм Пресвятої Богородиці відноситься до числа двунадесятих свят і особливо шанується віруючими людьми. УНІАН розповість, що можна і не можна робити в цей день, а також порадить дієву молитву.

До речі, саме сьогодні українців чекає сонячне затемнення 2021. Також цього дня відзначається народне свято 4 грудня - Введення.

Введення в храм Пресвятої Богородиці - дата та історія свята

Щорічно релігійна подія відзначається в один і той же день - 4 грудня. Цього року дата випадає на суботу. Згідно з переказами, саме 4 грудня Діву Марію батьки вперше привели в храм, хоча інших дітей туди не пускали. Дівчинка подолала 15 сходинок без допомоги дорослих, що здивувало всіх присутніх.

Читайте такожЦерковні свята в грудні 2021: календар православних урочистостейПотім священик пустив її в Свята Святих, куди звичайні люди зайти не могли. Навіть сам служитель Божий тільки раз на рік відвідував це місце з жертовною кров'ю. Саме ця подія визначила роль Діви Марії в долі людства.

З тих пір Пресвята залишилася в храмі і виховувалася в суспільстві благочестивих дівчат. Вивчала Святе Письмо, постилася, багато молилася і старанно працювала. Прожила вона серед святих до свого повноліття, а після вийшла заміж за Йосипа.

Що не можна робити в свято Введення в храм Пресвятої Богородиці - традиції і заборони

Народні повір'я і православні традиції сьогодні / фото ua.depositphotos.com

З давніх-давен на Русі існував звичай - люди влаштовували ярмарки і каталися на санях. Також ходили один до одного в гості. Вважалося, що першим в будинок повинен увійти чоловік, тоді у господарів буде достаток і благополуччя.

Священики в цей день надягають одягу блакитного кольору - цей відтінок вважається Богородичним. Православні запалюють свічки і шикуються "коридором" перед літургією, шануючи той день, коли батьки привели Діву Марію в храм.

Незважаючи на те, що свято випадає на Різдвяний піст 2021, сьогодні можна вживати рибу і їжу з маслом, а також випити трохи вина.

Існують і заборони на введення, сьогодні православним не можна:

  • Веселитися, збирати галасливі компанії.
  • Займатися важкою роботою, шити, в'язати і прибирати.
  • Відмовляти в милостині і допомоги нужденним.
  • Вінчатися і одружуватися.

Молитва Пресвятій Богородиці про допомогу і здоров'я

У свято Введення в храм Пресвятої Богородиці жінки моляться їй про вдале заміжжя, зцілення від хвороб, здоров'я і благополуччя для сім'ї. Церковні служителі рекомендують прочитати таку молитву перед образом Діви Марії:

К кому возопию, Владычице, к кому прибегну в горести моей, аще не к Тебе, Царице Небесная? Кто плач мой услышит и воздыхание приимет, аще не Ты, Пренепорочная, надеждо христиан и прибежище нам, грешным? Кто паче Тебе в несчастиях защитит? Услыши стенание мое и приклони ухо Твое ко мне, Владычице и Мати Бога моего! Не презри ищущаго Твоея помощи и не отрини мене грешнаго, Царице Небесная! Научи мене исполняти волю Сына Твоего и даруй желание всегда следовати Его святым заповедям. За мой ропот в болезнех, трудах и несчастиях не отступи от мене, но пребуди Материю и Покровительницею мене малодушнаго, Царице моя преблагая, Заступнице усердная! Твоим ходатайством прегрешения моя покрый, от видимых и невидимых врагов защити, сердца враждующих против мене смягчи и Христовою любовию согрей их. Мне же немощному даруй Твою всесильную помощь победити моя греховныя привычки, дабы, очищенный покаянием и последующею добродетельною жизнию, в общении со святой Церковию провел остальныя дни земнаго странствия. Предстани мне, надеждо всех христиан, в час кончины моея и подкрепи мою веру в смертный тяжкий час. Вознеси за мене, многопрегрешающаго в жизни сей, Твоя всесильныя молитвы по отшествии моем, да оправдает мене Господь и соделает причастником Его безконечных радостей. Аминь.

Читайте також: