Церковне свято 23 жовтня / depositphotos.com

Євлампій і Євлампія були братом і сестрою, жили в Нікомідії в IV столітті. За часів гоніння на християн Євлампій виступив проти царя. Його привели на суд, намагалися переконати відректися від Христа. Євлампій відмовився, тоді його довго мучили, але Христос зберіг його тіло здоровим.

Євлампія дізналася про страждання брата і прийшла до нього. Її стали мучити теж, кинули їх обох в розпечену піч, а потім усікли мечем. Бачачи страждання християн, багато людей в Нікомідії увірували в Господа.

На честь мучеників сьогодні відзначається народне свято 23 жовтня - Евлампий-зимоуказатель.

Православне свято 23 жовтня - день пам'яті мученика Феотекна

Феотекн служив воїном при імператорі Максиміані. Одного разу цар влаштував бенкет в Антіохії, наказав народу і воїнам приносити жертви. Феотекн був християнином, тому відмовився. Тоді Максиміан надів на воїна жіночий одяг і наказав прясти разом з дівчатами. Через деякий час закликав Феотекна до себе і знову змушував відректися від Христа. У відповідь на відмову він довго мучив воїна, а потім убив.

Яке сьогодні свято - день пам'яті преподобного Феофіла

Читайте також23 жовтня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робитиФеофіл народився в благочестивій родині, в 13 років пішов у монастир. У 16 років прийняв чернечий постриг. Батьки прийшли за сином і просили ігумена відпустити Феофіла, щоб той побудував обитель поруч з будинком. Святого відпустили, кілька років він прожив у своїх околицях. 

Преподобного Феофіла назвали "сповідником", тому що він неодноразово піддавався мукам за Христа, але не помер, а продовжував жити. Жив Феофіл в VIII столітті за царя Лева Ісавра. 

Прикмети 23 жовтня

Народні прикмети сьогодні / фото pixabay.com
  • сльота і бруд 23 жовтня - сніг випаде нескоро;
  • немає морозів в цей день - в найближчий місяць зима не настане;
  • пожовкле листя на вербі - зима буде ранньою.

Що сьогодні не можна робити

23 жовтня - несприятливий день для того, щоб грати весілля. Церква каже, що молоді, які зв'яжуть себе узами шлюбу в цей день, скоро посваряться. Також небажано що-небудь купувати з одягу - обновка не буде служити вам довго, швидко зноситься або зламається.

Що можна робити 23 жовтня

Традиції дня/ фото ua.depositphotos.com

Головним обрядом дня у наших предків вважалися ігри біля багаття. Молоді хлопці і дівчата стрибали через вогонь - вірили, що такий обряд допоможе їм очистити свою душу і тіло, продовжити молодість і красу, а також вступити здоровими в Новий Рік. Також у багатті народ спалював старі речі, щоб разом з ними позбутися накопичених проблем і негативу.

Читайте також: