Церковне свято 11 липня / колаж УНІАН

11 липня в православній церкві - свято ікони Божої Матері "Троєручниця". У народі цей день отримав назву Кропив'яне заговіння. Про прикмети дня, що не можна робити на церковне свято, а також у чому допомагає чудотворна ікона - розповідаємо в матеріалі.

11 липня 2023 - яке церковне свято сьогодні та дата за новим стилем

У ікони Божої Матері "Троєручиця" дивовижна історія. У 716 році на візантійському престолі був Лев Ісавр, відомий як затятий іконоборець. Своїм воїнам він наказував вриватися в будинки християн, відбирати у них ікони і палити, а самих віруючих вбивати. Потрапив під ці гоніння й Іоанн Дамаскін, який служив у халіфа Дамаського в Сирії, був першим міністром і просвітителем християнства.

Щоб його усунути, імператор Лев наказав підробити почерк Іоанна і написати лист, де той нібито просить допомоги Візантії в завоюванні Сирії. Халіф після прочитання листа велів відрубати праву руку Іоанну.

Відео дня

Іоанн упросив повернути йому відрубану руку і став молитися перед іконою Божої Матері про зцілення. Зрештою він заснув, а коли прокинувся, то його рука була на місці, як ніби нічого і не сталося. На радощах Іоанн попросив майстрів виготовити руку зі срібла і прикріпив її до ікони. За іншою версією святий сам дописав третю руку. Залишок життя Іоанн присвятив служінню Богу.

Ікону назвали "Троєручицею". Згодом вона опинилася в Хіландарському монастирі на Афоні. Один зі списків "Троєручиці" знаходиться в Спасо-Преображенському соборі в Чернігові.

Пам'ять ікони "Троєручиця" відзначають 11 липня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати її будуть 28 червня.

Народні прикмети на 11 липня

Народні прикмети на 11 липня / pixabay.com

За прикметами дня судили, якою буде погода далі:

  • дощ з ранку і веселка після нього - встановиться гарна погода;
  • вода в річці прибула - бути негоді;
  • зозуля перестала кувати - зима буде ранньою.

11 липня в народі прозвали Кропив'яним заговінням - вважалося, що в цей день кропива цілюща, а потім втрачає свою силу і користь.

11 липня - що сьогодні не можна робити   

У цей день є кілька заборон:

  • не можна лаятися - сварка затягнеться надовго;
  • не слід відмовляти у допомозі;
  • не варто грати весілля - шлюб буде неміцним.

Також забороняється давати і брати гроші в борг - за народною прикметою можна позбутися всього нажитого. 

Що можна робити 11 липня

Біля ікони Божої Матері "Троєручиця" моляться про зцілення від хвороб рук, ніг і суглобів, а також вірять, що вона відновлює зір. Просять у Богородиці здоров'я для близьких, сімейного добробуту і захисту від ворогів. Чудотворний образ покровительствує людям, які займаються рукоділлям, іконописцям і художникам.

Цього дня наші предки збирали кропиву, готували з нею борщ, салати, пиріжки. Відвари з кропиви, приготовані саме 11 липня, використовували як ліки від будь-якої хвороби. Приписують кропиві й інші властивості - вважається, що якщо покласти її на порозі дому або повісити над дверима і вікнами, то дім буде надійно захищений від нечисті.

11 липня закінчується Петрів піст 2023.

Вас також можуть зацікавити новини: