Яке церковне свято сьогодні, 3 квітня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

3 квітня за новим церковним календарем православні віряни згадують преподобного Микиту Сповідника, а також відзначають день пам'яті ікони Божої Матері "Нев'янучий Цвіт". Розповідаємо про заборони і прикмети дня, що святкують у церкві 3 квітня за старим стилем.

3 квітня 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

3 квітня за новим стилем (16 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Микити Сповідника, ігумена Мідікійського, ікони Божої Матері "Нев'янучий Цвіт".

Ікона Божої Матері "Нев'янучий Цвіт"

Ікона "Нев'янучий Цвіт" або "Запашний Цвіт" - одна з найшанованіших святинь і один із найкрасивіших образів, що випромінює ніжність і радість. Він написаний приблизно в XVI-XVII столітті на Афоні, а оригінал ікони знаходиться в Греції на стіні в монастирі Преображення.

Відео дня

В основі цього образу - тексти гімну-акафісту, де Богородиця та Ісус порівнюються з нев'янучими та запашними квітами. "Ти єси Корінь дівоцтва і Нев'янучий Цвіт чистоти", - так звучить він.

Існує багато іконографічних канонів образу. Пресвяту Богородицю зображують по пояс або такою, що сидить на престолі, але обов'язково присутні квіти - вони розміщені у вазонах або сплетені у вигляді гірлянд, прикрашають жезли. Найчастіше Діву Марію зображують із білою лілією, яка символізує непорочність.

***

Микита Сповідник жив у VIII-IX століттях. Він народився в Кесарії Віфінській (нині - територія Туреччини), виховувався в християнських традиціях. В юності він прислуговував у церкві, а згодом прийняв чернецтво в Мідікійському монастирі. Через 7 років він став пресвітером, а потім - ігуменом обителі.

Преподобний Микита мав дар зцілення: своєю молитвою він допомагав заговорити глухонімому, божевільного робив розсудливим. За імператора Лева Вірменина Микиту Сповідника відправили до в'язниці - за те, що він викривав єретиків та іконоборців. Але навіть там він невпинно молився і творив чудеса.

Помер преподобний Микита 824 року, святі мощі його також мають здатність зцілювати. Микиту Сповідника вважають захисником слабких - дітей і хворих людей.

Свято 3 квітня за старим стилем - день пам'яті преподобного Якова, єпископа Катанського (Сицилійського).

Про що говорять прикмети на 3 квітня

3 квітня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

У народному календарі 3 квітня - свято Микита Водопол. За прикметами дня судять про погоду:

  • якщо сьогодні дощ - весна буде пізньою і непогожою;
  • сонячна погода - буде спекотне літо і гарний урожай;
  • багато березового соку - літо буде дощове;
  • грім гримить - погода незабаром зіпсується.

За народними прикметами в Микитин день прокидається водяний.

Що можна робити 3 квітня

Молитва до ікони "Нев'янучий Цвіт" дає сили і наставляє на праведний шлях, допомагає зберегти красу і молодість. Перед образом просять розради в горі, вирішення сімейних проблем. Дівчата моляться про щасливе заміжжя, жінки - захистити сім'ю від негараздів. Раніше ликом Пресвятої благословляли в день весілля молоду наречену. Хоч і вважається цей образ Пресвятої жіночим, молитися перед ним може кожен вірянин.

Триває Великий піст 2024, тим, хто постує, цього дня дозволяється гаряча їжа без олії.

За народними повір'ями цього дня слід пригостити водяного - хлібом, кашею, курячими тельбухами, можна йти на рибалку. Вважається, що якщо вмитися відстояною водою, а потім вилити її під молоде деревце, то додасться сил.

Що не можна робити 3 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - сваритися, пліткувати, ображатися і ображати, сумувати і відмовляти в допомозі.У народі кажуть, що цього дня не варто шуміти на березі водойми.

3 квітня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Микита, Ксенія, Юлія, Марина, Альбіна.

Раніше ми публікували православний календар на квітень 2024 року зі святами за новим і за старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: