Дізнайтеся, як красиво посадити гладіолуси / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Досвідчені садівниці Тері Спейт і Кеті Дженц поділилися секретами, як правильно проростити гладіолуси, щоб насолоджуватися ними в саду або використовувати для композицій, пише marthastewart.com.

"Ці садові красені легко вирощувати, але вони потребують особливого догляду, - йдеться у статті. - Ці ароматні квіти часто вирощують у садах для зрізання, оскільки вони є привабливим доповненням до композицій. Ба більше, гладіолуси адаптуються до різних умов вирощування, прекрасно себе почувають на більшості ґрунтів, крім важкої глини".

Як правильно проростити гладіолуси - поради садівниць

Ось що радять садівниці Тері Спейт і Кеті Дженц, відповідаючи на найпопулярніші запитання про вирощування гладіолусів:

Відео дня

Коли садити гладіолуси, щоб зацвіли на 1 вересня. Садити гладіолуси слід навесні, коли мине загроза заморозків. Найголовніше, про що слід пам'ятати під час посадки гладіолусів, - переконатися, що вони захищені від негативних температур.

Як садити гладіолуси, щоб не падали. Виберіть найкращі бульбоцибулини, які не пошкоджені і не надто маленькі. Викопайте невелику лунку для кожної цибулини. Садіть гострим кінцем догори до неба, а корінням донизу. Засипте і добре полийте. Дуже важливо поливати (але не переливати) недавно посаджені бульбоцибулини гладіолусів, поки вони вкорінюються. Надалі обов'язково подбайте, щоб у ваших гладіолусів була підтримка.

Як доглядати за гладіолусами. Дайте нещодавно посадженим бульбоцибулинам гладіолусів найкращий старт, забезпечивши їм ідеальні умови для росту. Гладіолусу потрібне повне сонце для вертикального росту, яким він славиться. Рослини гладіолусів віддають перевагу добре дренованим ґрунтам, трохи суглинним або піщаним і не надто родючим. Регулярний полив важливий, коли бульбоцибулини тільки-но посаджено, але ви можете скоротити його, щойно рослини вкореняться. Також гладіолуси люблять теплу погоду. Ці рослини певною мірою посухостійкі і можуть переносити посушливі умови.

За словами садівниць, гладіолуси відносно легко вирощувати, але все ж можна зіткнутися з деякими поширеними проблемами:

  • Нестача сонця: ретельно вибирайте місце посадки. Гладіолусу необхідне повне сонце для кращого цвітіння.
  • Відсутність підтримки: Як і багатьом іншим великоквітковим квітам, таким як півонії, гладіолусам потрібна підтримка. Цій рослині може знадобитися підпора, якщо її не підтримують навколишні рослини.
  • Вибір невитривалих сортів: вирощуйте витривалі сорти гладіолуса в холодних регіонах. Витривалі сорти поводитимуться як багаторічна рослина у вашому саду.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як правильно садити гладіолуси у відкритий ґрунт і горщики.

Вас також можуть зацікавити новини: