этот материал доступен на русском

Україна вийшла з низки угод щодо співпраці з СНД

14:52, 23 січня 2019
Політика
381 0
Україна вийшла з трьох угод щодо економічної співпраці в рамках СНД / фото УНІАН

Кабінет міністрів прийняв рішення про припинення для України дії трьох угод щодо економічної співпраці, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Про це повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Зокрема, це угода про міждержавний обмін економічною інформацією, угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності та угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності.

Читайте такожЗакон про припинення дії договору про дружбу з РФ набуде чинності 12 грудня - опубліковано текст

Проект відповідної постанови розроблено Мінекономрозвитку на виконання указу президента «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 2 травня 2018 року «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав».

У Мінекономрозвитку зазначили, що угода про міждержавний обмін економічною інформацією, укладена 26 червня 1992 року у Мінську, та угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності, укладена 24 вересня 1993 року в Москві, передбачали налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища в країнах, ініційованих урядами країн економічних перетворень, міжнародної торгівлі та інше. «Після проведеного аналізу цих угод Мінекономрозвитку та інші заінтересовані органи влади дійшли висновку, що у сучасних реаліях ці угоди вже втратили своє практичне значення та не застосовуються, оскільки вся необхідна і потенційно корисна економічна інформація у повному обсязі розміщена у відкритому доступі на офіційних сайтах органів виконавчої влади України та відповідних міжнародних організацій, членом яких є Україна», - зазначили у відомстві.

Читайте такожУ Путіна відреагували на припинення Україною дії Договору про дружбу з РФ

Третій міжнародний договір в рамках СНД, дія якого відтепер рішенням уряду припинена для України, - угода про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності, що була укладена 15 травня 1992 року у Ташкенті.

"Цей документ передбачав, що країни-учасники СНД будуть спільно координувати свою політику та співпрацювати щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності із третіми країнами та міжнародними організаціями. Угода також визначала необхідність проведення консультацій між країнами СНД щодо встановлення контактів і проведення переговорів про членство в інших міжнародних економічних і фінансових організаціях. Однак Україна на сьогодні має низку пріоритетних зобов’язань у сфері міжнародної торгівлі як член Світової організації торгівлі (СОТ), а також в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, і низка положень угоди про співробітництво в галузі зовнішньоекономічної діяльності в рамках СНД суперечить цим зобов’язанням. Для подолання цієї суперечності дія зазначеної угоди припинена для України", - пояснили в міністерстві.

Відповідно до рішення уряду Міністерство закордонних справ України має повідомити Виконавчий комітет СНД про припинення дії цих трьох угод для України.

Як повідомляв УНІАН, 11 грудня Служба зовнішньої розвідки України розпочала вихід з угоди про співробітництво розвідувальних служб Співдружності Незалежних Держав (СНД).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter