этот материал доступен на русском

Порошенко порушив закон, присвоївши трьом нардепам ранги посла - експерт

02:39, 20 травня 2019
Політика
2952 0
Петро Порошенко присвоїв дипломатичні ранги посла трьом народним депутатам / фото УНІАН

Про це дипломат і керівник Фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Експерт зазначає, що пункт 24 статті 106 Конституції України надає президенту України право присвоювати "вищі дипломатичні ранги". Але що це за ранги і порядок їх присвоєння встановлює Закон України "Про дипломатичну службу".

"Зокрема, п.1 статті 24 цього закону чітко встановлює, що дипломатичні ранги присвоюються дипломатичним службовцям. Народні депутати в силу вимог Конституції та законів не можуть поєднувати депутатську діяльність з будь-якою іншою, а тому не мають права і не можуть бути дипломатичними службовцями", - пише Яременко.

Він наголошує, що в Законі "Про дипломатичну службу" наводиться повний перелік посад дипломатичної служби, і там немає посад представників парламентських делегацій, членами яких є згадані нардепи, що отримали дипломатичні ранги.

Також, цей закон визначає, що "дипломатичні ранги Надзвичайного і Повноважного Посла, .....присвоюються дипломатичним службовцям Президентом України за поданням Міністра закордонних справ України".

Читайте такожПорошенко звільнив Турчинова з посади секретаря РНБО

"Тому в ситуації з присвоєнням дипломатичних рангів народним депутатам майже гарантовано йдеться про порушення вимог Закону. Або міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і президентом Порошенком, якщо перший вніс на розгляд незаконні подання, а другий їх розглянув, або лише президента Порошенка, якщо він присвоїв дипломатичні ранги без подання міністра закордонних справ", - наголошує Яременко.

Експерт вбачає в отриманні народними депутатами дипломатичних рангів, які за законом можуть отримувати лише представники виконавчої гілки влади, порушення президентом України конституційного принципу незалежності гілок влади.

Дипломат переконаний, що в цій ситуації йдеться про порушення вищими посадовими особами держави Конституції та законів, і не вважає, що в МЗС України і в Адміністрації Президента з цього приводу мають бути ініційовані службові перевірки, і в разі потреби - службові розслідування.

"У цій ситуації я не погоджуюсь з тими критиками президентських указів, які стверджують, що присвоєння нижчих дипломатичних рангів могло би виглядати виправданим. Це все рівно було б порушенням закону. Переконаний, що укази про присвоєння дипломатичних рангів народним депутатам мають бути в той чи інший спосіб скасовані", - підсумував Яременко.

Як повідомляв УНІАН, президент України Петро Порошенко своїми указами від 18 та 19 травня присвоїв дипломатичний ранг надзвичайного і повноважного посла трьом народним депутатам - Георгію Логвинському, Володимиру Ар'єву та Артуру Герасимову.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter