Баканов очолив СБУ / фото УНІАН

ВР призначила Івана Баканова на посаду голови СБУ.

За це рішення проголосувало 319 народних депутатів.

Як передає кореспондент УНІАН, під час виступу в парламенті Баканов наголосив на необхідності реформування СБУ.

Він наголосив, що необхідно жити по законам і за принципами, а «не за понятіями».

Він наголосив, що для цього «ми повинні реформуватися, в тому числі СБУ». Він наголосив, що «влада тільки тоді влада, коли вона має сміливість піти сама проти себе заради прав і основних свобод людей».

Читайте такожМіністром закордонних справ став дипломат Пристайко

Баканов зазначив, що під реформою СБУ полягає в тому, що коли «співробітника СБУ зустрічає проста людина і посміхається йому у відповідь, тому що вона відчуває себе безпечно та захищеною, та більш чудово, коли вона хоче допомогти такому спів робітнику СБУ – от тоді це реформа».

При цьому він наголосив, що від нас всі вимагають демілітаризацію – наші міжнародні партнери в першу чергу. Для нас це не вимога, а для нас це мрія. Тому що якщо ми демілітаризуємося, то це означатиме тільки одне, що в нашій країні панує мир», - зазначив Баканов.

Баканов звернувся до народних депутатів України із закликом ухвалити новий закон про СБУ, який «усунуть деструктивну конкуренцію між правоохоронними органами, і я дуже сподіваюся, що після прийняття цього закону СБУ запрацює з новою силою – ми повинні стати технологічними, швидкими, потужними, але не великими», - зазначив він.

*** Баканов закінчив КНЕУ ім. Гетьмана (1997) і Академію праці, соціальних відносин і туризму (2006).

З 25 січня 2013 року був керівником ТОВ «Квартал 95», а з 27 грудня 2013 р. — керівником ТОВ «Студія Квартал-95».

З 2 грудня 2017 р. по 27 травня 2019 р. — голова партії «Слуга народу».

Під час передвиборчої кампанії керував штабом Зеленського.

З 22 травня 2019 р. — перший заступник голови СБУ, начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.