ГПУ зафіксувала, як Росія використовує бурові платформи України в Чорному морі

17:01, 02 грудня 2016
1972 0

Порушення щодо українських бурових платформ у Чорному морі, захоплених Російською Федерацією, можуть посилити позицію України у справах проти Росії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Генеральної прокуратури України.

У прокуратурі зазначили, що військовою прокуратурою було зафіксовано факт зміни навігаційних даних бурових платформ, які належать Україні й незаконно використовуються під прапором РФ. "Офіцерами військової прокуратури Південного регіону України спільно з Державною прикордонною службою України, представниками інших правоохоронних органів та державних структур 30 листопада та 1 грудня 2016 року здійснено вихід до Одеського газового родовища у Чорному морі", - йдеться у повідомленні.

У ході заходу військовими прокурорами у межах компетенції забезпечено фіксування факту зміни навігаційних даних належних Україні бурових платформ, які незаконно використовуються під прапором РФ. "Наразі на них знаходяться озброєні військові підрозділи", - зауважили в ГПУ.

Крім того, у порушення встановлених міжнародних правил керівництво бурових платформ відмовилось вести радіообмін згідно з міжнародними правилами та ігнорувало запити українських прикордонників.

"Ракетний катер ВМФ РФ "Питливий" з бортовим номером 868, який з'явився у цьому районі, відкрито заявив, що він встановлює режим плавання для інших суден, чим теж порушив норми міжнародного морського права", - наголошується у повідомленні.

Читайте такожУ МЗС прокоментували "морський позов" до Росії, згадали Керченський міст

Також російські військові, здійснюючи небезпечне маневрування, створювали загрозу мореплавству, не дотримуючись норм Конвенції про Міжнародні правила запобігання зіткненню суден на морі 1972 року, наголосили в ГПУ.

"Усі порушення зафіксовані у відповідних процесуальних та інших документах, які, серед іншого, можуть суттєво посилити позицію України в органах міжнародної юрисдикції у справах проти Російської Федерації", - підкреслили в прокуратурі.

Як повідомляв УНІАН, Держприкордонслужба України провела спеціальну морську операцію з висвітлення ситуації у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, в північно-західній частині Чорного моря.

1 грудня за 65 миль на південь від Одеси кораблем Морської охорони "Григорій Куроп'ятников" було виявлено дві працюючі самопідйомні бурові установки, захоплені Росією в період окупації Автономної Республіки Крим. Суднокоманди бурових установок та інші, в т. ч. озброєні особи, не відповідали на неодноразові запити українських прикордонників.

Потім у район Одеського газового родовища підійшов російський військовий корабель, який із порушенням норм міжнародного морського права здійснив небезпечне маневрування поблизу українського корабля.

Всі порушення задокументовано й передано представникам правоохоронних органів, прокуратури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter