Штучний інтелект на конкурсі краси виявився расистом

15:45, 09 вересня 2016
3341 0

Влітку 2016 року пройшов перший конкурс краси Beauty.AI, в якому суддею був штучний інтелект. Будь-який бажаючий міг завантажити свою фотографію на сайт і дізнатися, чи потрапляє він до списку найкрасивіших - на думку машини - людей.

красоты / REUTERS

У конкурсі взяло участь шість тисяч людей з 100 країн. Але з 44 переможців (їх визначали у різних вікових категоріях) тільки один виявився чорношкірим, ще кілька «гарних» людей опинилися азіатами, пише "Медуза".

Читайте такожЗвалище ідей: незабаром у знаменитого "бойового аватара" Путіна з'явиться "собака" (фото)

В описі конкурсу написано, що робот вміє «бачити» зморшки, визначати симетрію обличчя, колір шкіри, стать, вікову категорію, етнос і інші параметри. Конкурс запустила група експертів Youth Laboratories, що займається дослідженнями в сфері глибинного навчання за підтримки Microsoft.

Науковий керівник Beauty.AI Олександр Жаворонков заявив, що у расових переваг штучного інтелекту є низка причин, але головна в тому, що у вибірці фотографій, за якими машина вчилася визначати стандарти краси, було недостатньо чорношкірих людей. Робот в підсумку зробив висновок, що світлий колір шкіри є ознакою привабливості.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter