Марс і Земля завтра максимально зблизяться / фото NASA

У вівторок, 6 жовтня, очікується найбільше зближення Землі та Марса.

Червона планета буде досить великою і яскравою, щоб спостерігати її неозброєним оком, пише Liga із посиланням на Science Alert.

На цьому тижні Марс і Земля зблизяться на відстань у 62,1 мільйона кілометрів. Ближче планети опиняться тільки через 15 років.

Найближче до сусідньої планети Земля буде 6 жовтня. Марс виглядатиме з Землі досить яскравим, щоб спостерігати його неозброєним оком. Великим його можна буде побачити в телескоп.

Читайте такожABC News: Людству доведеться змінити своє ДНК для колонізації Марсу

Крім того, зазначає Science Alert, це буде область нічного неба з дуже невеликою кількістю зірок. І якщо пощастить, також можна буде побачити Юпітер і Сатурн, що яскраво сяють ближче до горизонту.

Щоб зрозуміти, де шукати Марс на нічному небі, у виданні рекомендують скористатися інтерактивною картою, в яку варто внести координати свого регіону.

Марс і Земля знаходяться на злегка еліптичних орбітах вони можуть іноді дуже близько підходити одна до одної. Найбільше зближення можливе, коли Земля знаходиться найдалі від Сонця (афелій), а Марс - найближче до Сонця (перигелій). У цей момент між ними буде близько 54,6 млн км.

У 2003 році планети були у 55,7 млн км одна від одної, у 2018 р. - 57,6 млн км. Зараз Марс віддаляється від Землі і зближення почнеться в 2029 р., а у 2035-му очікується, що планети зблизяться до відстані в 56,9 млн км.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram