95% дорослих курців вперше спробували сигарети до 21 року \ фото з відкритих джерел

Депутати пропонують підвищити мінімальний вік для продажу тютюнових виробів до 21 року з 18 років, а також ввести низку інших обмежень для зменшення поширення сигарет серед молодих людей.

Читайте такожУкраїнцям у кілька разів хочуть підвищити штрафи за вживання алкоголю в публічних місцях

Про це на прес-конференції повідомила народний депутат від партії "Слуга народу" Лада Булах, презентуючи новий антитютюновий законопроект. "У цьому законопроекті ми однаково регулюємо й обмежуємо продаж усіх видів сигарет для людей до 21 року. Це було складне та дискусійне рішення, однак воно на сто відсотків зменшить шкоду тютюнових виробів для здоров'я дітей. Згідно з різними європейськими та американськими дослідженнями, 95% дорослих курців вперше спробували сигарети до 21 року", - сказала вона.

За словами Булах, законопроект передбачає введення небрендованих однакових упаковок непривабливого кольору для всіх сигарет, збільшення розміру зображень медичних попереджень до 65% з 40% від розміру пачки. Також передбачається відсутність вуличної реклами, викладок сигарет в супермаркетах і кіосках, повна заборона реклами тютюну в інтернеті та соціальних мережах.

При цьому місцеві органи самоврядування зможуть додатково визначати громадські місця, де куріння заборонено. Водночас буде розширено список громадських місць, повністю вільних від куріння, - сюди додадуться вокзали, гуртожитки, офіси та робочі місця.

Крім того, законопроект повністю забороняє обіг ароматизованих сигарет.

"Законопроект імплементує директиву Євросоюзу від 2014 року, зокрема заборону сигарет та електронних сигарет з ароматизаторами та смаковими добавками, які імітують фрукти і мають більш м'який і привабливий смак. Зараз такі вироби становлять лише 10% від усього ринку сигарет, проте діти купують їх насамперед, коли починають пробувати курити", - сказала вона.

Законопроект, зареєстрований у Верховній Раді під номером №2813, вносить зміни до низки законів України з охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну. Серед авторів законопроекту депутати від "Слуги народу", "Батьківщини" й "ОПЗЖ". Текст законопроекту поки що відсутній на сайті парламенту.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня Верховна Рада ухвалила два пов'язаних законопроекти про зміни до Податкового кодексу щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві №1210 і №1209-1.

Зокрема, законопроекти передбачають підвищення ставки акцизу на тютюнові вироби для нагрівання в 2021 році до 1454,33 грн за 1000 штук (зараз сума акцизу - 342 грн). Щороку ставка акцизу підвищуватиметься на 20% до 2024 року, досягнувши 2516,54 грн за 1000 штук.

У жовтні минулого року Радаприйняла закон про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів та єдиного внеску соцстрахування. Закон, до всього іншого, передбачає встановлення торгової націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни. Поки що законопроект №1049 не підписаний президентом Володимиром Зеленським і не набув чинності.