Беркут - екс-беркутівця поновили на посаді у правоохоронних органах / Фото УНІАН, Олександр Синиця

Екс-«беркутівця» Віктора Шаповалова суд поновив на посаді у правоохоронних органах.

Про це йдеться у рішенні Харківського окружного адміністративного суду, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Читайте такожГоловні новини України 4 грудня: ймовірний локдаун та повернення покарання за недостовірне декларування

Згідно з даними реєстру, Харківський окружний адміністративний суд розглянув позов Шаповалова до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області та Головного управління Національної поліції України в Харківській області та частково задовольнив позовні вимоги екс-«беркутівця».

Зокрема, суд вирішив, що звільнили Шаповалова незаконно. А відтак судовим рішенням скасовано наказ про його звільнення від листопада 2015 року. Також в судовому рішенні сказано, що Шаповалова потрібно поновити на посаді командира оперативної роти №2 батальйон міліції громадської безпеки особливого призначення у Харківській області з моменту його звільнення - 6 листопада 2015 року.

Окрім того, суд стягнув на користь Шаповалова середній заробіток за 5 років «вимушеного прогулу» - 11 тис. 297 грн з розрахунку 6 грн 10 коп. щоденно за 1 тис. 852 робочих дні.

Також в рішенні суду сказано, що воно може бути оскаржено до Харківського апеляційного окружного адмінсуду впродовж місяця.

Проте поновити Шаповалова на посаді і виплатити йому компенсацію МВС має негайно.

Що відомо про силовика

  • Екс-«беркутівець» Шаповалов був звільнений з правоохоронних органів наприкінці листопада 2015 року і з того часу перебував під вартою.
  • У листопаді минулого року рішенням Київського апеляційного суду його було звільнено з-під варти, проте справа щодо нього перебуває в суді. Шаповалов обвинувачується у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до смерті трьох потерпілих та нанесення тілесних ушкоджень ще понад сотні в ході протистояння учасників Майдану з правоохоронцями та «ті тушками» 18 лютого 2014 року в центрі Києва.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram