Українські Карпати - тренд літнього відпочинку 2020 / фото УНІАН

Літня відпустка в Україні, частина І: плюси і мінуси відпочинку в українських Карпатах

07:07, 08.06.2020
15 хв. Туризм

Незважаючи на плани української влади на відновлення міжнародних авіаперевезень вже з 15 червня, сигнали з інших країн свідчать про те, що далеко не всі вони поспішають відкриватися для українських туристів. Тим часом літо вже у розпалі, і якщо ви налаштовані на пристойний відпочинок в найближчі місяці, час починати його планувати. І поки з закордонними поїздками перспективи туманні, щодо відпочинку в Україні вже окреслилися певні тенденції. У першій частині «відпускного» огляду, УНІАН.Туризм розповість вам про плюси і мінуси відпочинку в українських Карпатах влітку 2020 року.

«Зелений» туризм в умовах пандемії коронавіруса став одним з головних пріоритетів для тих, хто все ж наважиться вирушити у відпустку влітку 2020 року. В Україні під ці цілі чи не найкраще підходять гірські регіони Карпат. Готуватися до такого відпочинку потрібно починати заздалегідь. Адже в умовах невизначеності з закордонними поїздками, багато українців вирішать забронювати гарантований відпочинок всередині країни, а не чекати до останнього можливість поїхати за кордон – за останніми даними, ЄС вирішив продовжити заборону на в'їзд іноземців після 15 червня, з відкритою датою її скасування. Більше того, про скасування двотижневої самоізоляції по приїзду з-за кордону поки не йдеться, та й платні тести по прильоту туди/назад далеко не всі захочуть робити.

Завдяки чому українські Карпати виграють?

По-перше, на природі набагато більше шансів уникнути великих скупчень людей, розбігшись по лісах і горах. По-друге, подовгу перебувати на свіжому повітрі та дотримуватися активного способу життя корисно для здоров'я. По-третє, там точно є чим зайнятися, якщо ви поїдете у відпустку на тиждень (адже зараз ми говоримо не про короткі екскурсійні поїздки, а саме про повноцінні відпустки). По-четверте, гірська місцевість ідеально підходить для тих, хто дуже хоче у відпустку саме влітку, але погано переносить спеку. Ну і, врешті решт, це просто красиво.

Що може завадити літньому відпочинку в українських Карпатах?

Українська частина Карпат охоплює відразу чотири області – Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську та Чернівецьку. І, як на зло, саме західні регіони опинилися серед лідерів із захворюваності COVID-19 в Україні. З цієї причини крім ризику підхопити небезпечну інфекцію, перед тими, хто хотів би потрапити в Карпати влітку, виникла ще одна проблема – дорога.

Відео дня

Чи можна дістатися в Карпати на поїзді влітку 2020?

Як відомо, з 1 червня в Україні відновилися пасажирські залізничні перевезення, однак Західну Україну вони охоплюють найменше – поки дістатися на поїзді можна хіба що в Ужгород та Івано-Франківськ. Подальше відновлення маршрутів залежатиме від епідеміологічної ситуації в кожному конкретному регіоні. Приміром, на Львівщині ситуація зараз тільки погіршується.

Читайте такожНа свій страх і ризик: готуємося до поїздкі у відпустку в умовах карантину

Якщо їхати поїздом на Ужгород, на маршруті буде лише дві зупинки у гірських населених пунктах. Перша – скромне селище Воловець, в 15 кілометрах від якого – більш облагороджений і популярний курорт Пилипець. Друге – місто Свалява, що також є бальнеологічним курортом з корисними мінеральними водами.

У випадку з івано-франківським потягом інших зупинок на маршруті поки немає взагалі, а тому ще доведеться кілька годин добиратися на автобусі до місця відпочинку, зважаючи на особливості місцевих автомобільних доріг. Наприклад, до одного з найпопулярніших курортів – Яремче – з Івано-Франківська їхати близько 60 кілометрів, а до Буковеля – майже 100 кілометрів.

В окремі регіони Карпат уже можна доїхати на поїзді - наприклад, у Воловець / фото Марина Григоренко

Зрозуміло, можна спробувати доїхати автобусами з кількома пересадками, але, погодьтеся, якщо ви їдете на відпочинок як мінімум на тиждень, з речами така дорога буде не зовсім комфортною. Більш того, наприклад, Чернівецька та Львівська області досі не пропускають і пасажирські автобуси.

Чи багато готелів зараз доступні в Карпатах?

З кінця травня 2020 в Україні дозволили відновити роботу готелів в обмеженому режимі – без басейнів і ресторанів, а з 10 червня гостей зможуть приймати санаторії і готелі. Розшириться і набір послуг у готелях. Разом з тим, заклади з розміщення туристів зобов'язані будуть забезпечити заходи безпеки для туристів, в умовах пандемії коронавіруса: засоби захисту, соціальна дистанція, повсюдна дезінфекція, особливі умови для харчуння тощо.

Читайте такожНевідома Україна: 10 мальовничих куточків, про які мало хто знає (лонгрид)

З іншого боку, в Україні дуже популярне серед туристів приватне житло, і Карпати не виняток. Однак якщо готелі та санаторії контролюючі органи можуть перевіряти на дотримання протиепідемічних заходів, то гарантії того, що приватних орендодавців хоч якось будуть контролювати, поки немає.

У тих же Карпатах величезна кількість приватних садиб, які здають кімнати туристам. Найчастіше це дешевше, ніж у готелях, а тому люди охоче туди їдуть. Багато з таких дерев'яних будиночків дійсно відмінно підходять для відпустки, створюючи відчуття більш сімейного відпочинку, ніби до родичів в село приїхав. Разом з тим, там часто кімнати розташовані дуже близько один до одного і на 4-5 двох- або тримісних номерів на поверсі може бути всього один санвузол, який не прибирають одразу ж після кожного відвідувача. Якщо раніше на такі моменти можна було закрити очі, то в умовах COVID-19 це може відлякати деяких гостей.

Найбільше житла в Карпатах туристам здають приватні власники / фото Марина Григоренко

Готелі Карпат поступово починають відкриватися, проте валу пропозицій, особливо в готелях, поки не спостерігається. А тому краще почати відстежувати пропозиції раніше, адже в Україні цього літа очікується туристичний ажіотаж. Теж саме стосується квитків на поїзди.

Де відпочити в горах у Закарпатській області?

Закарпатська область буквально живе туризмом, а завдяки своєму переважно гірському розташуванню пропонує великий вибір населених пунктів під відпочинок. Місцеві підприємці вже встигли серйозно постраждати через безсніжну зиму, тому, ймовірно, зроблять все, щоб заманити туриста хоча б влітку.

Читайте також«Космічне каміння» в Карпатах: поновлюємо сили в українських Ґорґанах та підіймаємося на гору Хом'як

Отже, у Воловці на популярних сайтах з бронювання житла на середину червня доступні з десяток варіантів розміщення, з яких лише один – готель, все інше приватні садиби. Вартість двомісних номерів стартує від 400 гривень на добу, в готелі – від 750 гривень за ніч. На кінець липня – ті ж пропозиції. Мінусом Воловця в період карантину є те, що це невелике селище зі слаборозвиненою туристичною інфраструктурою – тут мало пристойних ресторанів, а тому харчуватися доведеться або у господарів (але знову ж таки – чи готові вони гарантувати санітарну безпеку), або перебиватися сухпайками з магазинів. Втім, у Воловці приголомшлива природа і мало туристів. При цьому він буквально впирається и Боржавський хребет, що ідеально підходить для тих, хто тільки починає підкорювати гори.

У Пилипці на середину червня доступні 18 пропозицій. Ціни в приватних садибах стартують від 400 гривень за двомісний номер, а ось ніч+сніданок у чотиризірковому готелі Пилипця обійдеться в суму від 1450 гривень за двох. При цьому Пилипець більш розвинений в плані інфраструктури, все ж це гірськолижний курорт. Поруч є крісельний підйомник, який довезе вас до середини гори Гемба, а ще водоспад «Шипіт», який кілька років тому облагородили під пристойну зону відпочинку.

Пилипець - найбільш розвинений гірськолижний курорт Закарпаття / фото Марина Григоренко

У цій же окрузі можна зупинитися у приватних власників у невеликих селищах Ізки, Подобовець, Гукливий, Келечин, Буковець та інших. Ціни – в межах 450-700 гривень за двомісний номер на добу. Однак варто враховувати, що в цих місцях досить слабка інфраструктура, а тому вам доведеться орієнтуватися на більш «дикий» туризм. Детальніше про відпочинок у горах Закарпаття читайте в нашому великому матеріалі.

Також можна зупинитися в районі мальовничого озера Синевир – на середину червня там доступні 6 варіантів розміщення за ціною від 400 гривень. Оскільки це популярне серед туристів місце, в окрузі – кілька непоганих ресторанів з українською кухнею, однак і ціни там цілком туристичні. Їхати до Синевира від Воловця близько 70 кілометрів, проте по гірських дорогах на це піде чимало часу і нервів.

У Сваляві на середину червня пропонують 8 варіантів розміщення за ціною від 300 до 1700 гривень на добу за двомісний номер, це все переважно приватні пропозиції. Також є чимало варіантів у селищах у 5-10 кілометрів від Сваляви за ціною від 400 гривень за ніч у двомісному номері, наприклад, у селах Поляна або Солочин.

Ще одне цікаве місце для відпочинку на Закарпатті – Нижнє Солотвино в 20 кілометрах від Ужгорода. Втім, це більш комфортний і дорогий відпочинок – там є всього кілька готелів, а ціни на середину червня у них стартують від 2900 гривень.

Де відпочити в горах в Івано-Франківській області?

Ключовими точками для відпочинку в івано-франківській частині Карпат є Буковель, Яремче, Верховина і Ворохта. У докарантинні часи потягом можна було потрапити до Яремче та Ворохти, однак поки що доведеться їхати до Івано-Франківська, а далі вже маршруткою.

Читайте такожПлани на літо: річки і гори Івано-Франківщини

Отже, по порядку. Найближче від Івано-Франківська – Яремче. І одночасно Яремчанщина, куди входять ще кілька населених пунктів – Ворохта, Микуличин, Поляниця, Татарів, Яблуниця та Вороненко – це один з найбільш розвинутих туристичних регіонів не тільки Карпат, але й України. Тут дійсно розумно підійшли до розвитку індустрії гостинності, об'єднавшись в профільну асоціацію – крім великої кількості готелів і ресторанів, тут ще й подбали про дозвілля: можна і в гори сходити, і на рафтинг, і в заповідник, і в музеї, і на свята різні потрапити. Детальніше про відпочинок на Яремчанщині читайте в нашому великому матеріалі.

У Яремче на середину червня пропонують трохи більше сотні варіантів для розміщення за ціною від 250 гривень за двомісний номер у скромних садибах до пристойних готелів за ціною від 900 гривень за номер для двох. Примітно, що на кінець липня пропозицій вже менше, що говорить про те, що люди активно бронюють відпочинок на кінець літа. Однак якщо вибирати з пошуку не одну ніч, а кілька, то варіантів розміщення буде видаватися приблизно в два рази більше. До речі, частина карпатських готелів йде на таку хитрість, задаючи мінімальний термін проживання від 3 днів – таким чином хочуть гарантувати довгострокового клієнта і одночасно зосередитися на сімейному відпочинку, уникаючи гучних компаній, які приїжджають на день-два «відірватися».

У Ворохті на середину червня доступні більше 30 варіантів розміщення за ціною від 300 гривень на добу за двомісний номер, у Микуличині – понад 40 за ціною від 400 гривень, у Яблуниці – 35 варіантів за ціною від 300 гривень. Приблизно така ж ситуація по Татарові, Поляниці та Вороненко.

Читайте такожПідкорення Білого слона: похід на гору Піп Іван Чорногірський

В Буковелі на середину червня доступні близько 80 варіантів розміщення за ціною від 300 гривень на добу за двомісний номер у скромних умовах у приватних власників, у готелях ціни стартують від 600 гривень за двох. Сам по собі Буковель – це повноцінний гірськолижний курорт, спеціально створений під відпочинок. А тому й інфраструктура там повноцінна. Знаходиться Буковель приблизно в 100 кілометрах від Івано-Франківська. Хороша новина – туди десь з середини маршруту прокладена хороша дорога.

Ще одне популярне місце відпочинку в горах Івано-Франківщини – селище Верховина. Це найвіддаленіший куточок Українських Карпат, який відмінно підійде тим, хто налаштований на більш усамітнений відпочинок. На середину червня в Верховині доступні чотири десятки пропозицій з розміщення за ціною від 300 гривень за двох на добу. В принципі, в місті непогана туристична інфраструктура – є кілька пристойних закладів української кухні, можна замовити екскурсії, покататися на байдарках, велосипедах і конях, а також є кілька музеїв. Детальніше про відпочинок у Верховині можна почитати в нашому великому матеріалі.

Також можна відправитися в гуцульське село Шешори в 90 кілометрах від Івано-Франківська, відоме своїми водоспадами і дбайливим ставленням до гуцульських традицій. На середину червня тут доступні всього 6 пропозицій з розміщення за ціною від 500 гривень.

Зовсім недалеко від нього – Косів, відомий як столиця гуцульської торгівлі в Україні. На середину червня тут пропонують близько 15 варіантів розміщення за ціною від 350 гривень за двомісний номер на добу. Однак навіть якщо не зможете підібрати собі місце для ночівлі, заїхати сюди на екскурсію все одно варто. Тим більше, що тут найбільший вибір гуцульських товарів ручної роботи.

Де відпочити в горах у Львівській області?

Львівська область – одна з найбільш проблемних у плані коронавіруса. Число інфікованих там продовжує зростати, а тому про відновлення пасажирського сполучення з регіоном мови поки не йде. Тим не менш, потрапити туди на власному легковому транспорті все ж можна. Інша справа, чи буде впевненість в тому, що тут зможуть забезпечити всі необхідні противокоронавірусні заходи, та й відкриватися там далеко не всі поспішають.

Читайте такожПідйом на Говерлу: як підкорити найвищу точку України

Найвідомішим гірським курортом Львівщини вважається Славське – це приблизно 140 кілометрів від Львова і стільки ж від Ужгорода. На середину червня тут доступно більше 50 пропозицій щодо розміщення за ціною від 300 гривень за двомісний номер на добу. В селищі є певна туристична інфраструктура, включаючи канатну дорогу.

У Славському функціонують підйомники / фото УНІАН

Ще один варіант, але в менш високогірній місцевості – місто Сколе. Однак незважаючи на всю його красу і затишок – у місті поганенько з туристичною інфраструктурою. Хоча, звичайно, нацпарк «Сколівські бескиди» вартий того, щоб заїхати сюди. Від Львова до Сколе їхати приблизно 100 кілометрів, в докарантинні часи в ці місця їздив поїзд. На середину червня в Сколе доступні 16 варіантів розміщення за ціною від 400 гривень за двомісний номер на добу.

Де відпочити в горах у Чернівецькій області?

Буковина, як і Львівщина, в лідерах серед інфікованих COVID-19, тому тут туризм буде приходити до тями повільніше, ніж у середньому по країні. До того ж, Чернівецька область «захопила» лише невелику частину Карпат. В першу чергу, гірським напрямком для відпочинку тут вважається курорт Мигово ближче до Івано-Франківщині. При цьому, незважаючи на складну ситуацію з коронавірусом, місцеві готелі вже запрошують туристів на відпочинок. Так, на середину червня в Мигово доступно близько 20 варіантів розміщення за ціною від 450 гривень за двомісний номер на добу.

***

Українські Карпати - це завжди красиво / фото УНІАН

Наш вердикт: в цілому, українські Карпати – хороший вибір для відпочинку в Україні в умовах коронавіруса. Географічно регіон має цілий ряд переваг – свіже повітря, чудові краєвиди, широкі простори для прогулянок, туристам є де розбрестися. Крім того, місцевий бізнес налаштований вже зараз активно приймати туристів. Однак варто врахувати, що левову частку турпослуг там пропонують приватні власники, а тому до вибору місця відпочинку краще підходити відповідально, хоч трохи замислюючись про безпеку. З іншого боку, хочеться вірити, що місцеві готельєри підійдуть до процесу серйозно і зможуть забезпечити туристам всі необхідні заходи безпеки.

Марина Григоренко

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся