Кім розповів про ситуацію з портами / скріншот

Росіянам важливий контроль над Кінбурнською косою, оскільки це дає їм змогу блокувати роботу Миколаївських портів.

Як сказав очільник Миколаївської обласної держадміністрації Віталій Кім, саме тому вони там і присутні - якоїсь особливої військової мети нема.

"Кінбурнська коса знаходиться через вузький пролив. Таким чином вони контролюють вихід з Миколаївських портів до великого моря. Тобто знаходячись там вони контролюють і не дають виходити цивільним кораблям, щоб ми не могли запустити порти. Саме через це вони там присутні. Інакшої мети, якоїсь військової там нема", - зауважив він.

Відео дня

Ситуація на Кінбурнській косі

Як повідомляв УНІАН, нещодавно СБУ спільно з ВМСУ ефективно відпрацювали з моря по позиціям росіян на Кінбурнській косі. По позиціях окупантів вдарили вдосконаленим морським дроном "Sea Baby" – вони вже оснащені системами "Град".

Як відомо, Кінбурнська коса розташована в Миколаївському районі Миколаївської області за 4,0-7,5 км від Очакова. Ця коса є продовженням Кінбурнського півострова та частково відділяє Чорне море від Дніпровсько-Бузького лиману. Територія коси належить до Чорноморського біосферного заповідника. Кілька разів була місцем важливих битв, зокрема, битви за Миколаївську область під час повномасштабного вторгнення росіян до України 2022 року.

Вас також можуть зацікавити новини: