Проросійський президент Молдови засудив вимогу парламенту щодо військ у Придністров'ї

16:10, 21 липня 2017
Світ
509 0

Додон вважає, що співробітництво з Росією важливіше, ніж загроза суверенітету.

Игорь Додон и Владимир Путин / REUTERS

Президент Молдови Ігор Додон виступив проти резолюції парламенту, у якій депутати висунули вимогу вивести російські війська з території невизнаного Придністров'я. Про це повідомляє Дзеркало тижня.

Читайте такожМолдова відмовилась прийняти військовий літак із російським віце-прем'єром Рогозіним

"Категорично засуджую цю чергову провокацію. Дані дії спрямовані на погіршення відносин з Російською Федерацією і підрив тих успіхів, яких вдалося досягти спільно з російським керівництвом, а саме: в області експорту молдавської продукції, ситуації з мігрантами, регіонального співробітництва, освітніх та гуманітарних програм", - повідомив Додон.

Як повідомляв УНІАН, парламент Молдови прийняв заяву щодо виведення російських військ з території республіки. За ухвалення рішення проголосував 61 депутат (зі 101) від правлячої коаліції, Ліберальної та Ліберально-Демократичної партії. Депутати від опозиційної партії соціалістів в знак протесту покинули зал засідань. Вони назвали цей документ геополітичною провокацією.

В документі наголошується, що подальше перебування російських військ у східних районах Молдови "є порушенням конституційних норм, що стосуються суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і постійного нейтралітету Молдови, а також норм міжнародного права".

Росія окупувала частину Молдови 25 років тому. На початку травня Конституційний суд Молдови ухвалив, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter