Швеція оголосила про великий пакет допомоги для України / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, wikipedia.org

Уряд Швеції оголосив про новий пакет військової допомоги для України. До нього входять літак, бронетехніка та інше озброєння, повідомляють на сайті відомства.

Цей пакет є найбільшим на сьогоднішній день, його вартість перевищує 13 мільярдів шведських крон (понад 1,2 мільярда доларів).

Зазначається, що Швеція передасть літак радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, який "надасть Україні абсолютно нові можливості проти повітряних і морських цілей".

Відео дня

"Здатність України ідентифікувати і уражати цілі на великій відстані буде посилена. Пакет також включатиме комплексне рішення, що включає навчання, технічне оснащення та методичну підтримку повітряного спостереження та управління військами". - йдеться в повідомленні.

Крім того, як повідомили у Швеції, до пакета ввійдуть вдосконалені ракети "повітря-повітря" середньої дальності (RB 99-AMRAAM): "Ракети будуть перероблені для відповідності наземним зенітним системам".

Також Швеція передасть весь свій парк бронетранспортерів Pbv 302 для підтримки формування нових бригад української армії. Ще в комплект увійдуть артилерійські 155-міліметрові боєприпаси, транспорт для перевезення палива, ресурси для обслуговування раніше переданої техніки, термінали супутникового зв'язку та інше.

Допомога Україні від Швеції - що відомо

Цей пакет допомоги стане 16-м за рахунком від Швеції з моменту початку повномасштабної війни.

З урахуванням представлених сьогодні коштів Швеція вже надала Україні підтримку в розмірі 43,5 мільярда шведських крон.

Вас також можуть зацікавити новини: