Фахівець радить також використовувати хлібницю або повітропроникний пакет / фото ua.depositphotos.com

Хліб є важливим продуктом для більшості родин. До прикладу, у Великій Британії 99,8 % споживачів купують його, тому щодня у країні продається близько 11 млн буханок хліба. Проте якщо його неправильно зберігати, то він може швидко зачерствіти та зіпсуватися. Експерт з безпеки харчових продуктів Сара Тейлор розповіла для Express.co.uk про ідеальне місце для зберігання хліба та як запобігти його черствінню або пліснявінню.

"Це вічне питання: викидати чи зберігати хліб з плямами плісняви? Запліснявілий хліб, як правило, краще викинути, оскільки пліснява, швидше за все, поширилася набагато далі по буханцю, ніж це видно. Купівля нарізаного хліба - це хороший і дешевший спосіб зберегти хліб свіжим довше, оскільки пліснява довше поширюється по всій буханці. Типовий буханець з супермаркету, як правило, зберігається не довше тижня, не черствіючи і не пліснявіючи. Свіжоспечені батони мають коротший термін зберігання, ніж готові, тому варто пам'ятати про це при виборі хліба", - пояснила експерт.

За її словами, аби хліб залишався якнайдовше свіжим, найкраще зберігати його накритим. 

Відео дня

"Незалежно від того, чи маєте ви спеціальний контейнер для хліба або пакет для хліба, чи зберігаєте батон в оригінальній упаковці, намагайтеся зберігати хліб у прохолодному, сухому місці. Якщо хліб продається в пластиковій упаковці, він може "потіти" в теплому середовищі, через що всередині упаковки утворюється волога", - підкреслила Тейлор.

Для того, аби уникнути цього, експерт радить використовувати хлібницю або повітропроникний пакет. Проте якщо такої можливості немає, то зберігання хліба в прохолодній, сухій шафі може допомогти сповільнити цей процес.

"Також слід тримати буханець якомога далі від води, яка може прискорити розвиток плісняви", - додала вона.

Сара зазначила, що вологе та сире середовище створює ідеальні умови для розвитку цвілі, яка поширюється швидше, ніж зазвичай, тому важливо тримати батон в сухому місці, аби сповільнити цей процес. 

Також вона закликала ніколи не зберігати батон у холодильнику, адже холодні умови спричиняють рекристалізацію крохмалю, що призводить до несвіжого смаку та текстури. Якщо ви їсте хліб дуже повільно, то можете заморозити його, таким чином він буде їстівним та не вкриватиметься пліснявою. 

"Щоб розморозити хліб, просто використовуйте режим розморожування на тостері, щоб уникнути розмокання шматка", - порадила експерт.

Приготування хліба

Раніше відомий кухар Джеймі Олівер розповів про рецепт бананового хліба, на приготування якого піде всього 10 хвилин без часу випічки. 

"Це супер-смачні ласощі та чудовий спосіб використати перестиглі банани - з'їжте його із чашкою хорошого гарячого чаю, і ви потрапите в рай", - зазначає кулінар.

Відомо, що пшеничне борошно є найпопулярнішим в Україні, а вироби з нього виходять дуже ніжними і повітряними. Проте воно є не дуже корисним для здоров'я людини. Тому прихильники здорового харчування розповіли, чим можна його замінити. 

Вас також можуть зацікавити новини: