Глобальне потепління може спровокувати льодовиковий період

15:10, 13 жовтня 2015
Клімат
777 0

Глобальне потепління спровокує різке похолодання клімату Землі на наступні два століття.

погода / Фото УНИАН

Про це з посиланням на журнал Scientific Reports повідомляє Meteovesti.ru.

Наголошується, що причиною стане короткочасна зупинка «конвеєра течій» в Атлантиці. Клімат Землі почне відновлюватися приблизно через 40 років після того, як відбудеться зупинка циркуляції течій в Атлантиці, за умови, якщо антропогенна зміна клімату буде йти тими ж темпами, що і зараз. При цьому деякі куточки планети, наприклад, східні береги Північної Атлантики, в тому числі Британія, будуть перебувати у полоні холодного клімату більше століття.

Читайте такожГлобальне потепління загрожує мільйонам жителів США

«Зупинка глобального конвеєра течій практично миттєво призведе до того, що наслідки антропогенної зміни клімату будуть повністю обнулені, і в наступні 50-200 років середньорічні температури на планеті будуть знижуватися», - йдеться в повідомленні.

Поки що подібний сценарій ще не загрожує, але якщо середньорічні температури збільшаться на 4 градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальними рівнями, то подібна катастрофа може статися в результаті танення і руйнування льодового щита Гренландії і блокування її холодними водами течій в Південній і Північній Атлантиці

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter