этот материал доступен на русском

В Україні вперше розробили велосипедні держстандарти

10:19, 26 грудня 2018
Транспорт
970 0
В Україні бракувало велосипедних держстандартів / фото УНИАН

Перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури розробив Державний дорожній науково-дослідний інститут на замовлення громадської організації «Асоціація велосипедистів Києва». Про це повідомляє прес-служба цієї організації.

Читайте такожВелодоріжки в Україні стануть обов'язковими

Зазначається, що ДСТУ «Планування та проектування велосипедної інфраструктури» містять загальні положення про планування велосипедної інфраструктури і розділи про проектування велоінфраструктури на вулицях, дорогах і перехрестях населених пунктів, а також поза населеними пунктами і велодоріжок. Також у велосипедних держстандартах є вимоги до конструкції та експлуатації велосипедної інфраструктури і велосипедних парковок.

«ДСТУ закладають єдину методологічну основу для планування і проектування велосипедної інфраструктури. Це дасть змогу поліпшити безпеку велосипедистів в Україні завдяки проектуванню та будівництву уніфікованої велоінфраструктури», - йдеться у повідомленні.

Як наголошують в асоціації, ДСТУ також сприятимуть розвантаженню доріг та вулиць, підвищенню безпеки дорожнього руху та зниженню негативного впливу автомобільного транспорту на довкілля, особливо у міських умовах.

«В Україні бракувало державних стандартів про те, як проектувати якісну, уніфіковану для усіх міст та безпечну велоінфрастурктуру. При цьому без єдиних велоДСТУ кожне місто проектує її по-різному, а інженери-проектувальники доріг і представники органів місцевого самоврядування потребують інструмент для прийняття рішень. Цим інструментом стануть велосипедні держстандарти, які розробили на замовлення АВК», - пояснила координаторка проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» Катерина Шульга.

За її словами, розроблення велоДСТУ вдалося замовити в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas. Проект реалізує Асоціація велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Тепер велосипедні ДСТУ має затвердити національний орган стандартизації — державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

В асоціації нагадали, що 1 вересня 2018 року набули чинності нові державні будівельні норми (ДБН) «Вулиці та дороги населених пунктів», які містять норми щодо будівництва велоінфраструктури.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter