Тест на антитіла показує лише їх наявність або відсутність \ фото REUTERS

Наявність антитіл не означає, що у людини вже повністю сформований імунітет до COVID-19. Так само їхня відсутність не означає, що людина зовсім не захищена, адже антитіла не єдина ланка імунного захисту.

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін на сторінці у соцмережі. "Тест на антитіла показує лише те, що людина хворіла на COVID-19 або щеплена проти нього. Наразі невідомо, яка саме кількість антитіл забезпечує адекватний захист. У багатьох з тих, хто перехворів на COVID-19 взагалі не виявили антитіл", - зазначив Кузін.

Також фахівець зазначив, що окрім антитіл, боротись із інфекцією також допомагають і інші агенти. Йдеться про Т-лімфоцити, або Т-клітини. "Антитіла в першу чергу не дають вірусу проникнути в клітину. Якщо йому це все ж таки вдасться, то в боротьбу вступають Т-лімфоцити. Вони допомагають організму швидко знешкодити заражені вірусом клітини та перемогти хворобу, а також стимулюють створення антитіл", - пояснив Кузін.

Відео дня

Читайте також"Омікрон" розмножується в бронхах у 70 разів швидше за попередні варіанти коронавірусу - дослідження

"На жаль, сам факт того, що ви перехворіли та маєте антитіла, не гарантує того, що ви не інфікуєтеся знову. Втім, якщо після хвороби ви вакцинуєтеся, то це вдвічі покращить ваші шанси не заразитися повторно", - зазначив лікар.

За його даними, наразі немає наукових досліджень, які б могли точно сказати, що конкретний титр антитіл захистить людину від повторного інфікування чи ризику тяжкого перебігу. Водночас є багато досліджень, які вказують, що вакцинація захищає від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу.

Окремо Кузін зазначив, що результати тестування на антитіла не є підставою для формування сертифікату про одужання від COVID-19.

"Тест на антитіла показує лише їх наявність або відсутність та не дає можливості передбачити, наскільки людина захищена від ризиків COVID-19", - підсумував Кузін.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Вас також можуть зацікавити новини: