Обряди на Івана Купала / фото ua.depositphotos.com

У ніч з 6 на 7 липня відзначається містичне свято Івана Купала. Існує безліч прикмет і звичаїв, пов'язаних з цим днем. Традиція відзначати Івана Купала налічує кілька століть. Наші предки вірили, що в цю ніч на землю виходять лісовики, відьми і злі духи, а захиститися від них допомагають вода і вогонь.

Ворожіння на Івана Купала

У ніч на Івана Купала дівчата часто проводили ритуали, щоб дізнатися дату весілля або свою долю. Також в цей день проводять ворожіння на бажання і здоров'я.

 • Ворожіння на подорожнику. Дівчина повинна зірвати лист подорожника біля дороги і покласти під подушку в ніч на 7 липня. Потім потрібно сказати: "Попутник-трипутник, ти живеш при дорозі, бачиш як старого, так малого, покажи мені мого судженого". Тоді уві сні їй присниться наречений.
 • 12 трав. Перед сном дівчина збирає трави і не дивлячись кладе їх під подушку. Вранці їх слід розглянути. Якщо знайдеться 12 і більше різних трав - скоро весілля.
 • Ворожіння на вінку. Незаміжні дівчата пускають плисти вінок по озеру або річці. Чий вінок далі всіх відпливе - та перша вийде заміж.
 • Ворожіння на багатті. Якщо водойми немає, вінки можна кинути в багаття. У якої дівчини вінок швидше догорить, та й вийде заміж першою.
 • Змова на гроші. Перед сном в скляний посуд з джерельною водою або росою потрібно кинути монети з великим номіналом. Вранці їх потрібно вийняти і заховати в будинку, щоб завжди гроші водилися.
 • Ворожіння по клену на бажання. Потрібно загадати бажання і навмання зірвати з клена листок. Якщо кількість гострих кутів на листку парна - бажання збудеться.
Ритуали на Івана Купала / фото ua.depositphotos.com

Головні прикмети на свято

У це свято уважно спостерігають за погодою, щоб дізнатися, якими будуть найближчі дні.

Відео дня
 • Злива в цей день віщує тривалу посуху. А ось потрапити під зливу для людини означає удачу в грошах.
 • Дощ сьогодні означає, що урожай пшениці буде поганий.
 • Грім з блискавкою на свято - горіхи не вродять.
 • Веселка в цей день обіцяє велику удачу.
 • Якщо погода сонячна і безхмарна - фруктів буде багато.

Обряди і звичаї на Івана Купала

Головний звичай купальської ночі пов'язаний з розпалюванням великого багаття. У давні часи біля купальського багаття збиралося все село. Молодь водила хороводи і танцювала. У центр багаття встановлювали колесо на жердині, яке символізувало сонце.

Через багаття стрибала закохана пара, тримаючись за руки. Якщо стрибок успішний - любов буде дуже міцною. У купальське багаття також кидали сорочку хворої людини, щоб вилікувати її від хвороби. 

Чимало обрядів на Івана Купала пов'язані з водою. У цю дату купалися в річках і озерах, вмивалися росою і ходили босоніж по траві. Також було заведено обливати один одного з відер і ходити в лазню. Такі обряди мають не тільки магічну силу, але і приносять користь організму і зміцнюють імунітет.

Вам також може бути цікаво: