
Православна церква 8 липня вшановує пам'ять Святої Діви Февронії Нізібійської, мучениці з Месопотамії.
Зі свята 8 липня в Київській Русі починали сінокіс. Ранні колоски на полі вже наливалися і були готові до скошування. На роботу обов'язково одягали новий ошатний одяг. Сіно зазвичай косили всім селом, після чого кожен, хто брав участь у процесі, забирав собі частину врожаю. Однак повноцінно косити зерно починали на Петра і Павла 12 липня.
У народне свято 8 липня наші предки працювали в саду і в городі - підгортали картоплю, прополювали бур'яни, обприскували грядки настоєм бадилля. У липні вже збирали урожай багатьох овочів і фруктів. Але часник і цибулю не чіпали - вважалося поганою прикметою збирати їх до Дня Петра і Павла.
Працюючи на полі, люди боялися побачити русалок. У дохристиянські часи українці представляли русалок як берегинь поля, які померли насильницькою смертю. У різних регіонах України їм надавали позитивне або негативне значення. Наприклад, на Поліссі вважали, що русалки люблять мучити худобу і псують посіви.
8 липня - дуже вдалий день для будь-якої інтелектуальної роботи і навчання.
Народжені 8 липня люди за характером дуже доброзичливі і жалісливі. Мають сильне почуття справедливості і завжди виступають за правду. Їм важко відмовити іншим людям у допомозі, навіть якщо вони розуміють, що ними користуються.
Що не можна робити 8 липня
У це народне свято не можна готувати страви з тіста, інакше будуть проблеми з грошима.
Одруженій парі 8 липня вкрай небажано з'ясовувати стосунки, згадувати старі образи і сперечатися навіть через дрібниці, інакше відносини зіпсуються надовго.
Невдалий день для переїзду, пошуку нової роботи і старту нового проекту.
Не можна працювати в саду і городі з полудня і до вечора, оскільки сонце в цей період дуже пекуче і зростає ризик сонячного удару.
Прикмети погоди 8 липня
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
- Якщо земля вранці суха, то і в серпні буде сухо.
- 8 липня стоїть спека - в наступні 40 днів буде спекотно.
- Якщо в полях виросло багато осоту - зима буде морозною.
- На річці серед дня закрилося латаття - скоро піде дощ.
- Багато конюшини розцвіло - до дощового липня.
- Якщо ранкова роса до полудня не висохла, то гряде похолодання.
- Дощовий день - до хорошого врожаю меду на пасіках.
Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.