Михайлів день 2021 коли відзначається / фото ndt1.eu

У листопаді християни вшановують небесного воїна Архістратига Михаїла. Повна назва свята – Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних сил безтілесних. Безтілесними силами небес називають ангелів і Архангелів, а Михайло очолює їх. Цей архангел має особливе значення для українців, адже Михайла вважають покровителем Києва.

Михайлів день 2021: коли відзначається

Михайлів день святкується в одну і ту ж дату щороку – 21 листопада, або 8 листопада за григоріанським календарем. Дата свята обрана невипадково. Листопад в давні часи був дев'ятим за рахунком місяцем і символізував дев'ять ангельських чинів, а восьмий день обраний, тому що ангельський суд на Страшному суді здійсниться в 8 день.

Історик і релігієзнавець Ігор Козловський каже:

Відео дня

День святого Михаїла - це особливий день для Києва. Тому що ще з давніх часів, ще з XII століття вже вважали архістратига Михаїла патроном Києва... Пізніше він був на козачих прапорах. Тому він є патроном низового війська Запорізького і потім вже потім (сучасних) військових як таких. І тому, ми знаємо, що невипадково біля нашого Свято-Михайлівського монастиря є стіна пам'яті, яка пов'язана з тим, що цей монастир якраз і має таке призначення, що вони (полеглі українські воїни - УНІАН) стали частиною його війська.

Релігієзнавець акцентує на тому, що Михайлов день - це дійсно важливе свято на честь архангела Михаїла. Православна церква відзначає Собор архістратига Михаїла та інших ангельських сил. Ми пам'ятаємо, що архангел Михаїл є таким головнокомандувачем, якщо так говорити. Саме він вступає в битву з люцифером, з сатаною. У битві цій він отримує перемогу над військом люцифера і стає захисником. Це захисник всіх. Захищає всіх смертних, всіх людей перед Всевишнім.

Ігор Козловський нагадує:

Традиційно молитви до Архистратига Михайла - це про захист. Про захист від війни, від лих, від зла, від злодіїв, від ворогів, від усього того, що так чи інакше може приносити смерть. І якщо це захист, то автоматично це переходить на звичайних мирян. Вони повинні згадувати, не тільки просити про допомогу, а й самі також допомагати. Вони повинні допомагати нужденним, згадати всіх, кому потрібна допомога, хто потребує підтримки, хто потребує слова, молитви, якоїсь матеріальної допомоги. Тобто такий день, коли потрібно всім допомагати.

Що можна робити в Михайлів день

На Михайлів день прийнято веселитися і запрошувати гостей. На стіл обов'язково ставили багато страв. Вважалося, що чим багатше і смачніше страви, тим задоволенішим буде архангел Михаїл.

Історик Ігор Козловський каже:

Виходячи з того, що традиційно цей день в Україні вважається гостьовим, то людина повинна ходити в гості або приймати гостей. Це на благо. Тобто планувати на цей день - у нас якраз буде вихідний - і можна планувати такі подорожі до гостей. Коли ви приймаєте або коли вас приймають, головне, - щоб на столі було все, тобто стіл не повинен бути бідним. Це також вважається важливою такою ознакою цього свята.

Також цього дня випікали спеціально пироги. Святкують традиційно практично цілий тиждень з цього дня. Цей Михайлов день важливий тому, що вже закінчилися остаточно після Покрови всі (роботи на городі, жнива - УНІАН) і ми вже вільні. І треба максимально цей тиждень відсвяткувати, тому що наприкінці цього тижня, там 28 листопада - це вже починається Пилипів піст, Різдвяний піст.

Що не можна робити в Михайлів день

Експерт вважає, що є різні регіональні звичаї і прикмети, які можна зустріти в різних регіонах. У кожному регіоні вам можуть щось своє розповісти, але ж головні моменти, це те, що треба мати багаті піри, що треба співати, танцювати, що треба дійсно бути налаштованими на цей період свята.

У цю дату встановлено кілька заборон:

  • не можна відмовляти нікому в допомозі;
  • заборонено займатися роботою по дому, прибирати і прати;
  • не можна мити голову, інакше можна вимити весь розум;
  • не можна користуватися гострими предметами і різати ножем, щоб не накликати гнів святого;
  • у цей день заборонено обманювати інших і намагатися заробити нечесним шляхом.

Кращий спосіб відзначити Михайлів день у 2021 році – відвідати богослужіння або прочитати молитву архангелу вдома. У це свято можна вінчатися і необов'язково дотримуватися посту.

Вам також може бути цікаво: