этот материал доступен на русском

Коли Великдень у 2021 році: дата свята в Україні

14:27, 08 липня 2020
Свята
7494 0
Великдень 2021 – дата свята / фото ua.depositphotos.com

Великдень, або Світле Христове Воскресіння – найдавніше і найбільш шановане християнське свято, яке встановлене на згадку про подію, яка є центром всієї біблійної історії. Це свято символізує перемогу над смертю Ісуса Христа, котрий прийняв смерть за гріхи людей і спасіння людського роду від страшних бід.

Читайте такожСвята та вихідні в Україні: календар на 2021 рік

Для багатьох християн, а то й більшості з них, Світле Христове Воскресіння – найбільш довгоочікуваний та улюблений день, до якого вони заздалегідь готуються з особливим трепетом. Так, цьому важливому святу передує багатоденний піст, упродовж якого християни обмежують себе у харчуванні та інших задоволеннях, а також приділяють багато часу молитві та покаянню, аби очиститися й гідно зустріти Великдень.

Як обчислюється дата Великодня

Світле Христове Воскресіння є перехідним святом, тобто не має фіксованої дати святкування й кожного року припадає на різні дні. Це пов’язано з тим, що згідно із церковним уставом, дата його святкування визначається на підставі сонячного і місячного календарів, а також з урахуванням декількох критеріїв.

Так, Великдень обов’язково припадає на недільний день. Ще одним чинником у визначенні дня Великодня є те, що він завжди відзначається після юдейської Пасхи. По-третє, Світле Воскресіння Христове традиційно святкується після першого повного місяця, який настає після весняного рівнодення.

Коли святкуватимуть Великдень у 2021 році в Україні / фото ua.depositphotos.com

Найпростіший спосіб визначити дату свята – скористатися пасхалією. Це спеціальний календар, в якому Великдень вказаний на багато років уперед.

Християни західного і східного обрядів використовують різні пасхалії. Так, православна церква, як правило, використовує олександрійську пасхалію, тоді як католицька – григоріанську.

Великдень 2021: коли святкують православні й католики

У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння у 2021 році, згідно із олександрійською пасхалією, припадає на 2 травня.

Перед цим світлим днем православні християни впродовж 40 днів дотримуватимуться суворого Великого посту – з 15 березня по 1 травня.

Християни західного обряду у 2021 році відзначатимуть Великдень дещо раніше – 4 квітня. Святу також передуватиме Великий піст, який розпочнеться за 45 днів до Великодня.

Особливості святкування Великодня

Читайте такожКалендар весіль на 2021 рік: найбільш вдалі та несприятливі для взяття шлюбу дні

Дату свята Світлого Христового Воскресіння важливо знати, щоб гідного підготуватися до цього важливого дня. Слід, зокрема, приготувати смачні паски, пофарбувати яйця і приготувати різні святкові страви для святкового меню.

До того ж потрібно зібрати великодній кошик та сходити на святкову службу до церкви, щоб освятити різноманітні смаколики. Тому до свята Великодня готуються всі без винятку члени родини, навіть маленькі дітки.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter