Церковне свято 27 вересня / колаж УНІАН, фото depositphotos.com

27 вересня за новим церковним календарем згадують мученика Калістрата і його дружину. Що відзначають цього дня за старим стилем, що можна і не можна робити, а також прикмети дня - розповідаємо в матеріалі.

27 вересня 2023 - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

27 вересня (10 жовтня за юліанським календарем) - день пам'яті мученика Калістрата і дружини його: Гімнасія та інших. Святий Калістрат походив із сім'ї потомствених воїнів. Його дід служив у Понтія Пілата в Палестині й був свідком смерті та воскресіння Христа. Батько Калістрата і сам солдат були християнами, а молився він зазвичай ночами.

Якось один із воїнів зрадив Калістрата - воєначальник хотів змусити юнака зректися віри і принести жертву язичницьким богам. Той відмовився, тоді його побили і вирішили стратити: зашили в мішок і кинули в море. Але сталося диво: мішок розірвався об каміння, а виплисти воїну допомогли дельфіни. Побачивши це, 49 солдатів тут же увірували в Христа. Тоді їх теж вирішили стратити: зв'язали і кинули в озеро. Сталося друге диво: мотузки розв'язалися і всі воїни вижили. Після цього в Христа увірували ще 135 воїнів. Тоді воєначальник, побоюючись публічної страти, наказав уночі вбити всіх 49 мучеників і Калістрата. Їх поховали, а пізніше на цьому місці спорудили церкву. Мощі Калістрата зберігалися в Константинополі як чудотворні.

Відео дня

***

27 вересня за новим стилем вшановують також преподобного Саватія - ченця, який шукав усамітнення і знайшов його на Соловецькому острові, де заснував у XV столітті монастир. Святого прозвали Саватій Соловецький.

Церковне свято 27 вересня за старим стилем - Воздвиження Хреста Господнього

Прикмети на 27 вересня

Прикмети на 27 вересня / pixabay.com

За прикметами дня судили, якими будуть погода, зима і весна:

  • західний вітер дме кілька днів - погода зіпсується;
  • вранці заморозки - зима буде рання.
  • різке похолодання - весна буде ранньою;
  • птахи перелітні вже полетіли - скоро будуть морози.

У народному календарі 27 вересня - свято Саватій Бджоляр. Святого Саватія вважають покровителем бджіл і бджолярів, цього дня готують вулики до зимівлі та пригощають усіх медом.

Що не можна робити 27 вересня

Що сьогодні не можна робити:

  • влаштовувати конфлікти і скандали - можна залишитися без грошей;
  • давати і брати гроші в борг;
  • стригтися - можна відрізати щастя;
  • ходити в ліс - є ризик заблукати;
  • працювати - будь-яка справа приречена на провал.

Цього дня також не можна довго лежати в ліжку - вважається, що це призведе до хвороб, але "хто рано встає - тому Бог подає".

Що можна робити 27 вересня

Вранці можна піти до церкви і помолитися, а якщо немає такої можливості, то помолитися вдома. У святого Каллістрата просять про зміцнення віри і дати сил - фізичних і духовних. Преподобному Саватію моляться бджолярі. Традиційно цього дня готують медові пряники - їх роздають родичам, щоб у домі був достаток. Також їдять мед просто так і пригощають ним сусідів і жебраків.

Раніше ми публікували православний календар на вересень 2023 з датами за новим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: