Заговини на Різдвяний піст 2022 / фото depositphotos.com

Заговиним називають останній день перед постом, коли ще дозволено їсти м'ясо, молочні продукти і яйця. У цей день віруючі фізично і духовно готуються до довгого періоду харчових обмежень. 27 листопада проводиться заговини на Різдвяний піст, який триває аж 40 днів.

Цей день також має назву Пилипові заговини, оскільки він проходить у день пам'яті апостола Пилипа, а Різдвяний піст називають Пилипівкою.

Що можна їсти в заговини

У заговини дозволена будь-яка їжа, а також алкоголь. Однак щоб перехід на пісну їжу був більш плавним і простим, його можна почати поступово. Наприклад, один або два прийоми їжі сьогодні можна зробити повністю пісними.

Відео дня

У заговини дозволяється побалувати себе смачною м'ясною або молочною стравою, оскільки протягом наступних 40 днів їсти таку їжу буде заборонено. Але в цей день не варто забувати, що вже завтра почнеться піст, і що піст - це не покарання, а очищення тіла.

Що ще потрібно зробити на заговини перед Різдвом

Різдвяний піст є останнім у році і має важливе символічне значення. Під час нього віруючі намагаються максимально очистити тіло і душу, щоб гідно зустріти народження Ісуса. Тому і підготовка до посту - заговини - повинна бути відповідальною.

Ось що слід зробити в день заговин.

  • Вибачте образи і попросіть вибачення у тих, кого образили. Так ви зможете увійти в пост з чистою душею.
  • Помоліться за вдале дотримання посту і попросіть Бога дати вам сил його пройти.
  • Постарайтеся зробити більше добрих справ, не відмовляйте іншим у допомозі.

Що не можна робити в заговини

  • Заговини - не привід напиватися і грішити. Не варто в цей день зловживати алкоголем.
  • Не можна влаштовувати гучні вечірки і великі гуляння сьогодні. Краще провести цей день скромно, щоб налаштуватися на пост.
  • Не варто сумувати і плакати сьогодні, а краще подякувати Богові за життя.
  • Не можна сваритися ні з ким, особливо з рідними. Не варто починати пост в негативних емоціях.

Вас також можуть зацікавити новини: