
Наприкінці літа закінчується сезон цвітіння лілії. Але це означає, що після в'янення квітки за нею не потрібно доглядати. Рослина продовжує функціонувати і, як і раніше, потребує нашої уваги. Читайте і запам'ятовуйте, що робити після цвітіння лілій, щоб рослина залишилася здоровою.
Що робити з садовими ліліями після цвітіння
Відразу після закінчення цвітіння не варто обрізати стебло. Воно потрібне для нормального розвитку рослини і живлення цибулини. Видаляйте тільки зів'ялі квітки і листя, а також хворі. Поки рослина залишається зеленою, її все ще потрібно поливати приблизно раз на 2 тижні, якщо немає дощів.
Багаторічні лілії, які сильно розрослися, варто викопати наприкінці серпня. Зберігайте цибулини в сухому місці. Потім восени пересадіть їх на нову ділянку.
Не забувайте і про підживлення. Вони забезпечать рослині успішну зимівлю і пишне цвітіння наступного року. Не використовуйте препарати з азотом, інакше лілія розростеться і загине взимку. Добре підійдуть добрива з калієм, магнієм, сульфатом.
Повністю обрізати наземну частину лілії можна тільки коли стебло повністю засохне і пожовтіє. Зазвичай це відбувається вже восени. Залиште над землею пагін довжиною приблизно 15 см, а іншу частину відріжте. Зріз рекомендується робити під кутом.

Що потрібно робити з ліліями восени
З вересня по жовтень можна посадити цибулини лілій. Місце посадки рекомендується позначити, щоб не забути про нього навесні. Також восени проводиться пересадка багаторічних лілій, якої рослина потребує раз на 3-4 роки.
Після в'янення ділянку з квітами рекомендується підгодувати фосфорно-калійними добривами, щоб ліліям вистачило поживних речовин для зимівлі.
Наприкінці осені приберіть ділянку і видаліть бур'яни. Ґрунт замульчуйте торфом, тирсою або хвоєю. Американські, трубчасті та східні лілії на зиму викопують, інші сорти лише накривають від морозів.