Коли сіяти томати на розсаду в парник і теплицю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, freepik.com

Щоб не помилитися з часом, коли потрібно висівати помідори на розсаду, слід орієнтуватися на клімат свого регіону і сорт томатів. Як розрахувати, коли садити томати на розсаду для парника і теплиці - розповідаємо нижче.

Коли сіяти томати на розсаду для теплиці та парника

Як правильно вирахувати, коли садити томати на розсаду для теплиці або парничка? Це насправді нескладно і не вимагає знань вищої математики.

Як уже говорили, потрібно орієнтуватися на клімат свого регіону: розсаду у відкритий ґрунт пересаджують, коли минають поворотні заморозки і встановлюється тепла погода. У південних регіонах України це роблять раніше (приблизно на початку травня), у центральних і північних - пізніше (друга половина травня - початок червня).

Відео дня

Також є така народна прикмета: зацвів бузок - сміливо висаджуйте розсаду томатів, огірків, баклажанів.

У теплиці та парники розсаду потрібно висадити на 1-2 тижні раніше, ніж у відкритий ґрунт.

Таким чином, можна визначити приблизну дату в календарі, коли можна висаджувати розсаду в ґрунт. Отже, від цієї дати потрібно відрахувати назад 50-60 днів - це час, через який розсаду можна висаджувати в теплицю або парник. І плюс ще раз відрахувати назад 5-7 днів - це час, за який насіння сходитиме.

Приблизний розрахунок може виглядати так:

  • припустімо, дата висаджування розсади на город - це 15 травня, отже, в теплицю або під парник її можна висадити 1-8 травня;
  • відраховуємо від цієї дати 60 днів назад - це буде приблизно 1-8 березня;
  • потім відраховуємо ще тиждень - отримуємо 21 лютого-1 березня, це і буде приблизна дата посіву томатів на розсаду в теплицю.

Крім цього, потрібно пам'ятати, що пізні сорти помідорів висівають раніше - приблизно на 3-6 тижнів, ніж середньостиглі або ранні. Більш точні терміни посіву конкретного сорту можна подивитися на упаковці з насінням.

Як сіяти томати на розсаду

Посів томатів - справа теж нескладна. По-перше, потрібно знезаразити насіння, якщо цього не зробив виробник. По-друге, проростити його - загорнути у вологу ганчірочку або папір і покласти на батарею, підтримуючи вологість. Раніше ми розповідали, у чому замочити насіння, щоб швидше проросло - лайфхак від досвідчених городників.

Щойно воно проклюнеться, садіть:

  • сійте тільки те насіння, яке пустило паростки;
  • висівайте в поживний ґрунт, в окремі стаканчики або загальну ємність;
  • у стаканчиках сіяти потрібно на глибину 1 см, можна по 2 насінини, у загальній ємності - в борозенках, на відстані 2 см (відстань між борозенками - 4 см).

Зверху посіви потрібно присипати тонким шаром ґрунту і обприскати з пульверизатора, щоб зволожити. Потім затягнути ємності плівкою і поставити в тепле місце. Коли насіння зійде, плівку слід зняти.

Вас також можуть зацікавити новини: