
Цибуля часто йде в "стрілку" навіть у досвідчених городників - тобто, замість того, щоб формувати цибулину, починає цвісти. Але з цією проблемою можна впоратися. Є кілька секретів у зберіганні, посадці та догляді за цим овочем, які допомагають уникнути "стрілкування". Що робити, щоб цибуля не пускала "стрілки" - розповідаємо нижче.
Як запобігти стрілкуванню цибулі
Щоб цибуля не пішла в "стрілку", перед її посадкою і під час неї радять дотримуватися кількох правил.
- Цибулю-сіянку до посадки зберігайте в теплому місці або прогрійте напередодні
Річ у тім, що цибуля, яка зимувала при t нижче +10°С, з більшою ймовірністю вирішить пустити "стрілку" і зацвісти. І навпаки: та, яка зберігалася за +20°С, формуватиме цибулинки.
Якщо цибуля зберігалася у вас у холоді, не біда - можна перед посадкою потримати її добу біля батареї або ж кілька тижнів у теплому і темному місці.
- Садіть цибулю правильного розміру
Якщо ви думаєте, що чим більша сіянка, тим краще, то це не так. Великі цибулини більш схильні до "стрілкування". Занадто дрібні садити також не варто - великі головки з них не виростуть. Оптимальний розмір цибулин - 15-20 мм.
- Цибулю потрібно садити тільки в теплий ґрунт
Висаджувати цибулинки слід лише тільки тоді, коли ґрунт прогріється до +12-15°C. Якщо посадити дуже рано, то холодний ґрунт спровокує цвітіння - цибуля вирішить, що настала осінь.
Коли найкраще садити, можуть підказати народні прикмети: якщо зацвіла черемха, то ґрунт уже досить прогрівся.
- Не заливайте цибулю водою
Цибуля не любить надлишку вологи - замість урожаю є ризик отримати гарні квіти. Спочатку цибулю досить поливати раз на тиждень, а коли будуть закладатися головки, то полив краще скоротити до мінімуму.
- Вибирайте правильний сорт цибулі
Є сорти цього овоча, які стійкі до "стрілкування" - якщо ви купуєте посадковий матеріал, то беріть саме такий.
Якщо цибуля все-таки пішла в "стрілку", то "стрілки" доведеться виламувати - чим раніше, тим краще. До речі, ламати їх потрібно не там, де вони трубчасті, а в тому місці, де щільні, без пустот усередині, тобто приблизно 3-5 см над землею. Зривати "стрілки" слід у суху погоду - щоб цибулинки не загнили від вологи, що потрапила на них, а місце зламу потрібно присипати сіллю або золою - вони підсушують.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому жовтіє часник - можливі причини і як врятувати врожай.