Світлана Лобода навчає доньок української / Скріншот Instagram

Відома співачка Світлана Лобода, яка нині з дітьми живе у Європі, все життя розмовляла лише російською. Однак зараз артистка зізналася, що почала вивчати державу та пояснила, чи говорять її доньки українською.

За словами виконавиці, за два роки навчань вона добре володіє українською, а зараз навчає цього своїх дітей: 13-річну Євангеліну та 6-річну Тільду. Рішення про вивчення мови вона ухвалила після початку повномасштабного вторгнення. Лобода каже, що спочатку спілкування державною давалося їй складно.

"Коли ти все життя щось робиш, а потім тобі потрібно перенавчатися, це складно. Особливо не у віці 16 років, а коли ти вже більш дорослий. Але це важливо і потрібно", – зазначила артистка.

Лобода з доньками / Скріншот Instagram

Попри труднощі, зараз Світлана хизується вільним володінням української. Також вона зізналася, що приділяє час, аби її доньки так само вільно говорили рідною мовою. 

"Я все життя говорю російською мовою. Я почала говорити українською мовою і вивчати її детально, читати книжки українською мовою, рівно два роки. За рік зробила великий стрибок. Зараз я вважаю, що я зобов'язана просто вивчити українську мову з моїми дітьми. Тому я читаю доньці книжки українською мовою, вона слухає пісні українською мовою, вона слухає Океан Ельзи. Я їй пояснюю як перекладаються ті чи інші слова, чи фрази. Для кожного українця дуже важливо, щоб мова залишилася в історії, тому ми зобов'язані вчити наших дітей", – додала співачка.

Позиція Лободи щодо війни

Зірка сцени за час своєї кар'єри активно гастролювала Росією та навіть жила в країні-агресорці. Після 2014 року співачку називали зрадницею в Україні, адже вона продовжувала давати концерти в РФ, попри напад на Схід та анексію Криму.

На початку повномасштабного вторгнення Лобода перебувала в Москві. 24 лютого 2022 року вона опублікувала допис, в якому розповіла, що постійно на зв'язку з рідними з України, але при цьому жодного слова не написала про напад російських військ. Вона лише закликала зупинити "цей жах".

Пізніше артистка почала виправдовуватися і пояснювала, що боялася засуджувати путінський режим, бо саме виїжджала з РФ. Після її переїзду до Європи, вона волонтерила та допомагала постраждалим. Через це зірку внесли до чорних списків російської культури та заборонили в'їзд в країну-окупантку на 50 років.

Нагадаємо, раніше Світлана Лобода оскандалилась через прем’єру пісні.

Вас також можуть зацікавити новини: