Білорусь новини - Лукашенко готує масштабні мітинги у день протестів в неділю  / Фото: REUTERS

Олександр Лукашенко готується до недільної акції протесту в містах Білорусі.

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свободи.

Читайте такожБілоруський опозиціонер заявив, що Лукашенко пообіцяв піти після цього президентського терміну

За інформацією видання, політик планує провести черговий мітинг на свою підтримку з працівників бюджетної сфери в Мінську.

Сьогодні Лукашенко зібрав у Палаці Незалежності керівників силових структур та губернаторів. Усього «гарячі теми» обговорюватиме понад 20 учасників, пише Пул первого.

20 жовтня білоруський політик пригрозив демонстрантам, що знайде їх навіть після протестів, й звинуватив громадян у нахабній поведінці.

«Погано, що шатаються Мінськом, погано, що поводяться нахабно. Але ми поміняли тактику. Ми в спокійному режимі знайдемо кожного. Сучасні засоби дозволяють це робити, що ми, до речі, і робимо. І кожен відповість за свої діяння. Я тут не погрожую. Ми в цьому напрямку працюємо. І це дає певний ефект», - заявив Лукашенко.

Протести в Білорусі: що відбувається в країні

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
  • У Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили ввести санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
  • Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії і підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram