Сир багатий на поживні речовини, кажуть дієтологи / фото ua.depositphotos.com

Безперечно, на наше здоров'я найбільше впливають продукти, які ми їмо щодня. Тому, якщо ви регулярно їсте сир, важливо знати, який вплив він має на організм. Дипломовані дієтологи розповіли все, що важливо знати з цього приводу, пише американський журнал Parade.

Як зазначила лікар-дієтолог Алексіс Ньюман, сир може бути частиною здорового раціону в тому випадку, якщо у вас немає дієтичної чутливості або алергії:

"Сир багатий на поживні речовини, такі як білок, жир, кальцій, фосфор і вітаміни А, В12 та D".

Спеціаліст додала, що деякі види сиру (блакитний сир, брі та швейцарський сир) містять особливий тип жиру, який називається кон'югованою лінолевою кислотою (або CLA), що може допомогти зменшити запалення, серцево-судинні захворювання та ожиріння.

Доктор медичних наук, дієтолог Алекс Касперо також погодилася з тим, що сир може бути частиною здорового раціону. Однак, вона попередила, що вживати його необхідно у помірних кількостях, включаючи в свій раціон інші продукти, багаті на поживні речовини.

Скільки можна їсти твердого сиру на день

За словами дієтолога Алекс Касперо, чи корисно їсти сир щодня, залежить від загального контексту дієти:

"Насичені жири в раціоні повинні становити менше 10% від загальної кількості калорій. Якщо дієта вже багата насиченими жирами, то додавання більшої кількості сиру, швидше за все, матиме негативний вплив на здоров'я, особливо на серцево-судинну систему. Якщо дієта багата на рослини і, природно, містить менше насичених жирів, то додавання невеликої кількості сиру буде нейтральним або злегка позитивним через доданий кальцій".

Дієтолог Ньюман у свою чергу розповіла, що щоденне вживання сиру може допомогти запобігти остеопорозу. За її словами, це пов'язано з тим, що сир багатий на кальцій, який важливий для здоров'я кісток.

Чи допомагає сир схуднути

Дієтолог Алексіс Ньюман зазначила, що включення сиру у здоровий перекус (наприклад, в поєднанні з фруктами) може допомогти з втратою ваги, оскільки сир насичує і може запобігти переїдання в подальшому.

Доктор медичних наук Алекс Касперо додала, що вживання сиру не призведе до збільшення ваги, поки ви будете підтримувати дефіцит калорій.

Раніше УНІАН називав 10 суперпродуктів з високим вмістом клітковини, які вам сподобаються.

Вас також можуть зацікавити новини: