этот материал доступен на русском

Atlantic Council: Газовий коридор між Україною і Грецією відкривається для США

15:06, 23 серпня 2019
Енергетика
835 0
США можуть почати транзит газу з Греції через Туреччину в Україну і далі на північ Європи / фото УНІАН

Основні ЗМІ зосередилися на завершенні побудови двох російських газопроводів: «Північного потоку-2» і «Турецького потоку». Однак, поза увагою лишаються зміни в Південно-східній Європі, які можуть кинути виклик регіональному домінуванню і геополітичному тиску Москви. Ці зміни можуть допомогти встановити двосторонній північно-південний коридор, який буде сполучати Грецію, Туреччину й Україну через Трансбалканський трубопровід.

Про це в статті для Atlantic Council пише доктор Аура Сабадус, додаючи, що цей коридор десятиліттями був головною артерією для поставок газу з Росії в Болгарію, Грецію, Північну Македонію й Туреччину через Україну, Молдову і Румунію. Однак, довгостроковий контракт на транзит газу між українським «Нафтогазом» і російським «Газпромом» добігає кінця. А Москва намагається скерувати експорт енергоносіїв через першу і другу гілку «Турецького потоку» - абсолютно новий транспортний маршрут через Чорне море. Тож Трансбалканський трубопровід скоро стане порожнім.

Читайте такожПрезиденти США та Румунії спільно виступили проти "Північого потоку-2"

Важливо те, що закінчення дії українсько-російського контракту збіглося в часі з підйомом експорту зрідженого газу США в Грецію і Туреччину. Це несе безпрецедентні зміни в газову динаміку регіону. Це відкриває рідкісне вікно можливостей для Південно-Східної Європи, яка стала найбільш залежною від російського газу. Тепер країни в регіоні можуть транспортувати американський зріджений газ з півдня на північ через Трансбалканський трубопровід.

Для запуску реверсного потоку країнам доведеться збільшити тиск, оновити станції й погодити правила транспортування і міжнародної торгівлі енергоресурсами. Ціна цих кроків буде відносно низькою, а на всі зміни знадобиться менше часу, ніж на побудову нового газопроводу з нуля. Складність лише в тому, щоб країни погодилися працювати разом швидко і конкретно, перш ніж вікно можливостей закриється, я Росія зміцнить свою хватку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram