Глава НБУ Яків Смолій / REUTERS

Коливання курсу гривні, яке спостерігається останнім часом, є закономірним процесом, враховуючи політику гнучкого курсоутворення, що проводиться Національним банком України.

Читайте такожГривня на міжбанку відновила рекордне зміцнення

Про це під час спільного брифінгу з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком заявив глава НБУ Яків Смолій.

"Коливання в ту або іншу сторону - це закономірний процес. Так і має працювати ринок. Коли відбувається коливання в певних діапазонах, це нормальна ситуація як для бізнесу, так і центрального банку, який регулює цю політику", - сказав він.

При цьому Смолій додав, що зараз в Україні є кілька сезонних факторів, які фундаментально впливають на курс гривні. Це валютні надходження експортерів агропродукції, які істотно зросли, а також вкладення нерезидентів у цінні папери уряду, які на початок року зросли до 3 мільярдів доларів.

Як повідомляв УНІАН, українська гривня за офіційним курсом НБУ за вересень зросла до долара США на 4,1% - до 24,20 гривні/долар, з початку року - на 12,6%.

Наприкінці минулого тижня, 27 вересня, гривня за офіційним курсом в черговий раз оновила чотирирічний максимум на рівні 24,08 гривні/долар. З початку поточного тижня котирування гривні щодня знижувалися - падіння склало 25 копійок у понеділок, 28 копійок – у вівторок і 27 копійок – в середу.

Національний банк України на цьому тижні відновив проведення інтервенцій з продажу валюти після майже двомісячної перерви та продав для підтримки гривні 200 мільйонів доларів.