Яким буде курс валют у червні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Минулого тижня офіційний курс долара вперше в історії перетнув межу в понад 40 гривень. Наразі Нацбанк переходить на новий курсовий коридор. НБУ працює в рамках керованої гнучкості курсу, а тому визначає всі межі та має для цього усі можливості, зокрема й фінансові через золото-валютні резерви. Про це "24 каналу" розповів експерт Андрій Шевчишин.

За його словами, схожа ситуація була наприкінці грудня, коли курс перетнув 38 гривень та йшов до 39 гривень. Зараз аналогічним чином показник перетнув 40 гривень й перейшов в новий коридор. Аналітик додає, що регулятор показуватиме, де, найімовірніше, зупиниться курс. Це може бути як 41 гривня, так і більше.

Водночас керівник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий вважає, що у червні попри можливі обставини, як об’єктивні, так і суто емоційні, валютні курси не перетнуть "психологічних рисок", а основні валютні зміни не перевищать 2% від початкового курсу червня (до 1 гривні).

Відео дня

Очікується, що валютні коридори на міжбанку та готівковому ринку будуть майже тотожними: міжбанк – 40 – 41 гривня за долар, та готівковий ринок – 40 – 41 гривня.

Лєсовий додає, що навіть якщо за підсумками місяця курс долара перевершить закладений в бюджет середньорічний курс у 40,7 гривні, то це не повинно викликати особливої паніки чи ажіотажу: Ринок "живий" й надалі за певних обставин можна буде спостерігати певне "відкочування" курсів, додав експерт.

Курс валют – останні новини

Національний банк України встановив на понеділок, 3 червня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,54 грн/дол., таким чином, гривня послабилася на 4 копійки, порівняно з попереднім показником.

Раніше УНІАН писав, що загальні курсові показники у червні не зазнають радикальних змін, а відхилення від "стартового" курсу червня подекуди можуть досягати 2% (близько 1 грн).

Вас також можуть зацікавити новини: