этот материал доступен на русском

Названо несподівану небезпеку парацетамолу

17:15, 16 вересня 2019
Зарубіжні новини
10930 0
Прийом парацетамолу під час вагітності пов'язали з ризиком розвитку СДУГ / Michelle Tribe / Wikimedia Commons

Дослідження за участю 12 тисяч матерів показало, що прийом парацетамолу під час вагітності статистично пов'язане з підвищеним ризиком розвитку гіперактивності та дефіциту уваги у дітей.

Найсильніший ефект був у дітей віком від трьох до семи років, але до підліткового періоду зникав. Результати дослідження описані в журналі Paediatric and Perinatal Epidemiology, передає N+1.

Автори статті проаналізували дані цих жінок і їхніх дітей у пошуках зв'язків між прийомом парацетамолу і станом здоров'я дітей, дані про яких продовжували збирати ще протягом 17 років їхнього життя. Серед зібраної інформації були дані фізіологічних і психіатричні тестів, а також показники когнітивних навичок. Усього вчені проаналізували 135 показників.

Читайте такожНазвано смертельну небезпеку популярного в Україні препарату

Виявилося, що з 135 параметрів з прийомом парацетамолу статистично пов'язані 12, які були ознаками гіперактивності або дефіциту уваги. Особливо сильно синдром гіперактивності та дефіциту уваги проявлявся після того, як діти пішли в школу, як показали опитування вчителів. При цьому у дівчаток кореляція була слабшою, ніж у хлопчиків — якщо у перших ефекти проявлялися до семи років, то у других до дев'яти. До 15 років статистичного зв'язку між прийомом парацетамолу і гіперактивністю або браком уваги вже не було.

Причини зв'язку між парацетамолом та гіперактивністю автори не досліджували. Невідомим залишилося й те, чи впливає прийом парацетамолу матір'ю на успішність дітей старшого віку і на здоров'я дорослих. Тим не менш, автори дослідження закликають до більшої обережності при прийомі ліків під час вагітності.

Парацетамол — поширене знеболювальне, яке не протипоказане при вагітності (після і триместру). Але в науковій літературі є відомості про зв'язок прийому парацетамолу під час вагітності та підвищеним ризиком розвитку астми та синдрому дефіциту уваги й гіперактивності.

Раніше вчені з'ясували, що якщо аспірин приймають відносно здорові люди, то він приносить більше шкоди, ніж користі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter