Робот-пилосос - вкрай корисна техніка, яка значно спростить ваше життя. З цим приладом прибирати буде набагато швидше і приємніше. Проте це пристрій не всесильний і все ж вимагає мінімального контролю з боку людини. УНІАН розповість, як вибрати робот-пилосос, скільки він коштує і які у нього є плюси і мінуси.
- Скільки коштує робот пилосос
- Чому потрібен робот-пилосос і кому він підійде
- Які недоліки у робота-пилососа
- Що потрібно знати при покупці робота-пилососа і як його вибрати
Скільки коштує робот пилосос
Вартість робота-пилососа залежить від набору функцій. Найпростіші моделі обійдуться в 2-3 тисячі гривень. У недорогих пристроїв зазвичай немає функції вологого прибирання, вони не вміють самі повертатися на базу і не сканують приміщення, а також можуть залишати дрібне сміття. Це хороший "пробний варіант", якщо у вас ніколи не було такої техніки.
Середні за ціною апарати обійдуться приблизно в 5-6 тисяч гривень. В них доступні функції вологого прибирання і сканування приміщення. Такі роботи-пилососи можуть аналізувати, які місця вже прибрані, а які ще ні. Вони потужніша і довше працюють, рідше застряють.
За 10-15 тисяч гривень можна купити найякісніші і найпотужніші роботи-пилососи, які вміло обходять будь-які перешкоди, ніде не застряють і вирізняються довгим часом роботи.
Чому потрібен робот-пилосос і кому він підійде
Робот-пилосос буде корисний майже в будь-якому будинку. Для деяких людей він взагалі практично незамінний. Перераховуємо, кому потрібен робот-пилосос в першу чергу:
- Зайнятим людям. Ця техніка значно економить час на прибирання, а також може працювати за таймером в будь-який час і в будь-який день.
- Власникам домашніх тварин сподобаються роботи-пилососи з функцією прибирання всюдисущої шерсті. Однак не кожен прилад підходить для цієї мети.
- Власникам великого будинку. Робот швидко прибирає великі території, тому його вигідно купувати в велике за площею житло.
- Якщо у вас багато низьких меблів на ніжках, під якими важко прибирати вручну, робот легко прослизне у вузькі місця.
- Людям з обмеженими можливостями, яким важко забиратися самостійно, робот-пилосос дуже спростить побут. Така техніка стане хорошим подарунком для літньої людини.
- Алергікам техніка допоможе швидко і своєчасно позбавлятися від пилу в будинку.
Однак варто пам'ятати, що цей прилад не всесильний, і деяким людям не підходить.
Які недоліки у робота-пилососа
Перед покупкою робота-пилососа варто знати, які у нього є недоліки:
- Перш за все, варто знати, що прилад може застрягти, заплутатися в проводах або "заблукати" через збій в програмі. В такому випадку доведеться самостійно шукати його по дому.
- Цей прилад легко забивається, особливо якщо на підлозі є органічне сміття.
- Прилад погано очищає плями від пролитої рідини і липкої їжі, та інші важкі забруднення. Їх доведеться очищати вручну.
- У робота-пилососа є багато слабких місць - високі пороги, сходи, килими з довгим ворсом.
- Якщо у вас тісна квартира і мало вільного місця на підлозі, то купувати робот-пилосос буде невигідно.
- Якщо в будинку багато кутів - круглий робот не зможе добре їх очистити, а квадратні коштують дорожче.
Як видно, робот-пилосос не є повністю автономним. Навіть просунуту модель потрібно заряджати і чистити, а також перевіряти прибирання після неї.
Що потрібно знати при покупці робота-пилососа і як його вибрати
У великій різноманітності моделей і функцій робот легко заплутатися. Щоб підібрати підходящу модель, враховуйте особливості житла.
- Якщо між кімнатами є пороги - обов'язково беріть модель з подоланням порогів.
- Потужність робота для житла без килимів становить до 1000 Па, а для дому з килимами - 1000-1500 па.
- Якщо у вас є килим, обов'язково вибирайте модель пристрою з турбощіткою. Без неї робот не зможе очистити ворс.
- Зверніть увагу на те, як довго робот може працювати без підзарядки. Для маленької квартири площею до 30 кв.м достатньо пилососа, який працює 1 годину. Якщо площа квартири становить 60-80 кв.м, обирайте техніку з часом роботи 90 хвилин. А за 2-3 години пилосос прибере житло площею понад 100 кв. м.
- Якщо в будинку є сходи, обов'язково беріть модель з функцією запобігання падіння.
Дотримуйтесь цих рекомендацій, і техніка принесе вам багато користі і радості.