
Православні християни сьогодні відзначають одне з 12 головних свят - Вербну неділю, а християни західного обряду - Великдень.
В усіх церквах відбуваються святкові служби. Втім, формат богослужінь здебільшого змінився через карантин.
Згідно з християнським ученням, цього дня Ісус Христос, за кілька днів до своїх хресних страждань, в'їхав у Єрусалим на віслюку. Люди, оспівуючи його, вистилали дорогу перед ним пальмовим листям.
Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілками верби. Це дерево споконвічно в пошані серед українців, оскільки першим сповіщає про прихід весни і має цілющі властивості.
На Вербну неділю в усіх церквах також відбувається урочистий обряд освячення гілок верби. Вважається, що вони при цьому набувають магічних властивостей. Підвішена в червоному кутку освячена гілка верби оберігає житло від потрапляння блискавки. Дехто робить з листочків верби настоянку, яка лікує від головного болю, шлункових хвороб, загоює рани, знімає температуру і зцілює домашніх тварин.
Також селяни встромляли гілочки верби на городі, сподіваючись, що таким чином город буде захищений від буревіїв, граду, сильних дощів й урожай цього року буде вдалим.
Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди один одного легко торкалися лозою, промовляючи: "Не я б'ю, верба б'є, відтепер через тиждень буде Великдень".