День захисника України 2020 - дата / фото Міноборони України

Наближається День захисника України, який кожного року святкується восени. Традиційно вшанування українських оборонців відбувається у жовтні.

День захисника України 2020: дата свята

Читайте такожВихідні у жовтні: коли та скільки відпочиватимуть українціЦього року День захисника України, як і зазвичай, святкується 14 жовтня. Цей день відзначається на офіційному рівні, тому він є вихідним.

У 2020 році день вшанування українських воїнів припадає на середу, відповідно – українці одержать додатковий день для відпочинку посеред  робочого тижня.

Історія свята День захисника України

Святкувати День захисника України на офіційному рівні почали з 2014 року відповідно до указу тодішнього президента Петра Порошенка. Свято запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії нею Криму.

Датою Дня захисника України було обрано 14 жовтня, враховуючи історичні традиції вшанування українського війська. Цього дня, як відомо, святкується День українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці, адже саме Матір Божу козаки вважали своєю небесною заступницею й покровителькою.

Історія свята День захисника України / фото УНІАН

Крім того, 14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії (УПА) — військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН).

Тому складно знайти іншу дату, яка більше підходитиме для свята українських захисників.

День захисника України 14 жовтня фактично замінив звичне раніше свято 23 лютого – День захисника Вітчизни, який у СРСР був днем радянської армії.

Таким чином, уже декілька років поспіль Україна відзначає головне свято для своїх воїнів не за календарем сусідньої держави, а за українським – на свято Покрови.

Традиції Дня захисника України

Читайте такожКоли Великдень у 2021 році: дата свята в Україні14 жовтня Україна вшановує як сучасних оборонців, які відстоюють територіальну цілісність Батьківщини у війні з російським агресором, так і згадує героїв різних епох нашої історії.

Загалом це день, коли необхідно згадати полеглих воїнів унаслідок російської агресії, а також подякувати всім тим громадянам, які присвятили життя захисту української держави.

Вас також можуть зацікавити подібні матеріали: