День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії - дата і традиції / фото women365.ru

Щороку наприкінці вересня православні християни вшановують пам’ять святих дів Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, а тезки мучениць, відповідно, святкують свої іменини.

День Віри, Надії, Любові та Софії: дата

Свято Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії кожного року відзначають в одну й ту ж дату, а саме – в останній день першого місяця осені, 30 вересня.

Віра, Надія, Любов та Софія: трагічна доля мучениць

Читайте такожЗначення імені Софія: характер, доля, сумісність з іншими іменами
Софія жила у II столітті в Римській імперії й була благочестивою християнкою. Своїх доньок вона назвала на честь головних християнських чеснот: Віри, Надії, Любові. Виховувала вона дівчаток у християнських традиціях і любові до Господа.

Сім’я не приховувала своєї віри, навіть незважаючи на жорстокі гоніння з боку влади. Про юних християнок та їхню матір стало відомо імператору Адріану. Три дівчинки 12-ти, 10-ти і 9-ти років без страху відстоювали свою віру перед ним, відмовляючись вклонитися ідолам. Надихала доньок не відступати від християнської віри й мужньо терпіти біль їхня матір Софія.

Дівчаток прирекли на страшні тортури, а потім стратили на очах у матері. Софія поховала своїх доньок і три дні сиділа біля їхніх могил, поки не віддала свою душу Господу.

Традиції свята Віри, Надії, Любові та Софії

У день Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії християни моляться великомученицям. Святих зазвичай просять про сімейне щастя та позбавлення від безпліддя.

День пам’яті чотирьох великомучениць у народі ще називали вселенськими жіночими іменинами. Жіночими – тому, що день ангела цього дня відзначають жінки відразу чотирьох імен. Вселенськими – адже ці імена були дуже популярними, тому коли справлялися іменини, "гуділи" всім селом.

Що не можна робити у День Віри, Надії, Любові та Софії / vokrugsveta.ua

День 30 вересня прийнято починати з гучного плачу – оплакування тяжкої жіночої долі. Він служив своєрідним оберегом на щасливу долю. За звичаєм плакали навіть ті, чия доля склалася вдало. Плакали вони, зокрема, про долю рідних і близьких.

Вважається також, що, якщо спекти коровай або пиріг, то в сім'ю повернуться взаєморозуміння та гармонія. При цьому випічку потрібно прикрасити придбаною у церкві свічкою й у жодному разі не можна викинути ані крихти такого короваю.

Що не можна робити 30 вересня

Читайте такожВихідні у жовтні: коли та скільки відпочиватимуть українці

У день вшанування Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії не рекомендується займатися домашніми справами. Господиням треба відкласти прибирання, приготування їжі та рукоділля.

Не прийнято цього дня влаштовувати пишні застілля, адже привід для свята трагічний. Також 30 вересня не можна сваритися з близькими людьми, сперечатися та лихословити.

Водночас гарна традиція у день пам’яті чотирьох великомучениць – домовлятися про весілля, натомість вінчання краще перенести.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram