Яке свято 12 вересня / REUTERS

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день в'язання гачком, Всесвітній день журавля, День усвідомленості, День співпраці Південь-Південь організації Об'єднаних Націй, День лауреатів Шнобелівської премії. .

В Україні - День танкістів, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, у Казахстані - День сім'ї, у США - День захисників, День боротьби з шахрайством у сфері охорони здоров'я, День цивільного хакінгу, День заохочення, День відеоігор, День жінок-поліцейських, День шоколадно-молочного коктейлю, День пам'яті домашніх тварин, День "Обійміть свою собаку", в США і Канаді - День дідусів і бабусь, у Коста-Ріці - День кави, в Естонії – День бабусі та дідуся, в Латвії - День батька, в Австралії - День екологічно сталого будинку, у Британії - Освітній неділю, у Данії - День фіорду, у Німеччині - День європейської спадщини, День Батьківщини, у Туркменістані - День туркменського бахші, День книги "Рухнама", у Білорусі - День працівника органів попереднього слідства, в Ефіопії - День народної революції, в Мексиці - День пам'яті батальйону Святого Патріка.

Пам'ятні дати 12 вересня, річниці та події

У 490 році до н.е. Грецький воїн Фідіппід пробіг від міста Марафон до Афін, приніс звістку про перемогу греків над персами- "Радійте! Ми перемогли" і помер. Коли в 1896 році в Афінах проходили перші сучасні Олімпійські ігри, в його честь був влаштований забіг між Марафоном і Афінами. З тих пір "марафон" став класичною дистанцією, і змагання по ньому стали одним з найпопулярніших видів легкої атлетики.

Читайте такожІменинники 12 вересня: кого вітати з Днем ангела та як назвати дитинуУ 1504 році Христофор Колумб в ході четвертого, останнього, мореплавання відправився з Америки в Іспанію.

У 1624 році перша в світі субмарина пройшла випробування в Лондоні.

У 1890 році англійцями було засновано місто Солсбері - нині Хараре, столиця Зімбабве.

У 1898 році був відкритий Київський політехнічний інститут.

У 1923 році в Женеві була підписана Конвенція про припинення обігу порновидань і торгівлі ними.

У 2008 році в Харкові відбувся перший і на той момент єдиний концерт групи Queen в Україні. Цим безкоштовним концертом група почала свій Європейський тур на підтримку акції боротьби зі СНІДом.

Яке сьогодні церковне свято

У цей день прийнято готувати багато страв / ua.depositphotos.com

Православна церква 12 вересня вшановує пам'ять святителя Олександра. У народі день назвали "Ситник". Стіл в цей день повинен ломитися від страв.  

Що сьогодні не можна робити

Не можна заводити кошеня - воно може принести нещастя. Не проводьте даремно час - до кінця року все буде марно.

Прикмети на 12 вересня

Погодні прикмети 12 вересня / фото ua.depositphotos.com

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • по тому, де їжачок вирив нору, можна визначити погоду: на узліссі - до теплої зими; в гущавині лісу - до сильних заморозків; 
  • теплий вечір і зоряна ніч - наступного року буде хороший урожай;
  • журавлі парять в небі і не поспішають відлітати - осінь буде теплою і без дощів.

Іменини 12 вересня

Іменини у Олександра, Івана, Павла, Данила, Арсенія, Сави, Єфрема, Макарія, Григорія, Євгенії, Єлизавети, Максима, Степана і Петра.

Вас також може зацікавити: