Догляд за смородиною навесні від шкідників / колаж УНІАН, фото pixabay, ua.depositphotos.com

У травні в садах зацвітають ягідні чагарники - малина, аґрус і смородина. Ці культури вважаються невибагливими, але все ж будуть вдячні за турботу. Дайте рослинам трохи любові - і врожай наприкінці літа буде набагато більшим, ніж зазвичай.

Ми назвали чотири поради про те, як правильно доглядати за смородиною навесні. Поки на кущах не з'явилися ягоди, встигніть внести підживлення і обробити від шкідників.

Як обрізати смородину навесні

У травні є кілька процедур, які обов'язково варто провести в саду. Доведеться трохи попрацювати, але результат виправдає зусилля.

Відео дня

Перша важлива справа - обрізка, яка потрібна для кращої освітленості та вентиляції. Перед тим, як обрізати смородину, обов'язково наточіть і обробіть антисептиком секатор. Виріжте хворі та сухі гілки, а на здорових залиште по 3-5 найсильніших відгалужень. Бажано видаляти пагони, що ростуть усередину куща.

Не забудьте змастити рани садовим варом, щоб не занести інфекцію.

Чим підживити смородину навесні

Підживлення важливі для підвищення імунітету і врожайності рослини, а також поліпшення смаку ягід. До того ж удобрена культура рідше хворіє.

Для дачників є чимало варіантів органіки та хімії, яка збагатить чагарник. Ми вже писали раніше, чим підживити смородину навесні - це може бути компост, розчин посліду або азотні препарати.

Чим підгодувати смородину, щоб не жовтіло листя / фото ua.depositphotos.com

Чим обробити смородину навесні

У травні найбільш активно розмножуються шкідники ягід, а також з'являються перші симптоми захворювань. У цьому місяці кущі потрібно обприскати.

Методи обробки залежать від того, хто саме загрожує смородині. Найпопулярніші такі препарати:

  • Тіовіт Джет - від кліщів і борошнистої роси;
  • Актеллік - від комах;
  • Блюз - від іржі, грибка, гнилі, кучерявості листя.
  • Бордоська суміш - від антракнозу, моніліозу, клястероспоріозу.
  • Скор - від плямистості та борошнистої роси.

Зверніть увагу, що більшість препаратів потрібно вносити два рази з невеликою перервою.

Ефективні також народні засоби - настій зеленого часнику (500 г на 10 л води), золи (100 г на 4 л), господарського мила (100 г на 10 л). Також між кущами можна посадити рослини, які відлякують шкідників запахом - полин, часник, чебрець, чорнобривці.

Який ще потрібен догляд за смородиною навесні

Не забувайте поливати рослину мінімум 1 раз на тиждень, щоб ґрунт не засихав. Не буде зайвим замульчувати кущі для захисту від травневих заморозків. Для цього навколо стовбура викладіть 5-сантиметровий шар тирси, соломи, хвойних голок або скошеної зелені. Періодично ґрунт потрібно розпушувати для кращого доступу повітря до коріння.

Знаючи, як обробити і чим навесні підживити смородину, можете не переживати за майбутній урожай. Рослина щедро віддячить вам.

Вас також можуть зацікавити новини: