Як посадити горох у липні / freepik.com

Чи можна в липні сіяти горох, хвилює багатьох городників у розпал літа. Насправді посадка гороху в липні, як і в серпні, можлива. У цій справі головне - це вибрати правильне місце і сорт, а також забезпечити достатній догляд, і до кінця літа або початку осені у вас буде ще один урожай.

Де посадити горох у липні-серпні

Якщо говорити про терміни повторної посадки гороху, то його потрібно встигнути висадити за два місяці до настання заморозків, тому оптимальний час - це кінець липня або серпень, залежно від регіону. Для посадки беруть ранньо- і середньостиглі сорти, щоб вони встигли дозріти.

Горох - це насправді холодостійка культура, тому під час літньої посадки потрібно потурбуватися про те, щоб під ним не пересихав ґрунт, а сам він, за можливості, перебував у прохолоді.

Відео дня

Повторно горох можна посадити на грядках, що звільнилися, після цибулі та часнику, а також салату і ранньої картоплі. Але ось на тому ж місці, де у вас до цього був горох - не варто.

Відмінний компаньйон для невисокого гороху - картопля, яка буде його трохи притіняти від сонця. Горох же своєю чергою відлякуватиме колорадів. Можна також посіяти біля капусти - коли її будете поливати, то й у гороху буде достатньо вологи.

Якщо у вас сорт високого гороху, то його можна посадити біля кукурудзи, соняшнику або під плодовими деревами - наприклад, часто садять під яблунею.

До речі, один із практичних і цікавих варіантів - поєднання "яблуня-картопля-горох". Суть у тому, що в липні горох і картоплю садять прямо під яблунею. Причому, посадити можна не тільки в ґрунт, а й у шар компосту, який перед цим розкладають під деревом, а зверху насіння гороху і картоплю прикрити шаром мульчі. Таке сусідство дасть гарний урожай і гороху, і картоплі, і яблук.

Як садити горох у липні

Перед посівом горох радять проростити - так він швидше піде в ріст. Для цього насіння замочують у воді на пару діб, щоб воно набрякло, а потім тримають ще пару днів у вологій тканині - щоб "проклюнулося". Висівають так само, як і раніше:

  • роблять борозни глибиною 3-4 см, відстань між борознами - 15 см;
  • горошини викладають на відстані 5 см, присипають зверху ґрунтом і злегка ущільнюють;
  • на перший час грядки накривають спандбондом - щоб горох не склевали птахи.

До речі, якщо зробити міжряддя ширшими, наприклад, 40 см, то між горохом можна висадити редиску або салат.

Сходи гороху з'являться через тиждень-два.

У догляді ця культура невибаглива, але, якщо стоїть спекотна погода, то горох потрібно буде поливати: до цвітіння - раз на тиждень, під час цвітіння - двічі. Не забувайте після кожного поливу рихлити ґрунт, щоб уникнути його розтріскування і втрати вологи. За бажанням ґрунт можна замульчувати.

Нагадаємо, раніше ми також розповідали, що дає сироватка для томатів і як її правильно використовувати.

Вас також можуть зацікавити новини: