Як часто потрібно поливати вишню / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Популярна в українських садах вишня досить стійка до посухи, але це не означає, що її зовсім не потрібно поливати. Ягоди приблизно на 80% складаються з води. А значить рідина безпосередньо впливає на розмір і врожайність плодів. Садівникам корисно знати, як правильно поливати вишню, щоб гілки буквально ломилися від ягід.

Як часто поливати вишню влітку

Немає універсальної відповіді на питання про те, як часто поливати вишню. Все залежить від погоди і від вашого регіону. Якщо погода дощова (хоча б 3 великих дощі за місяць), то поливи можна припинити. Надлишок вологи шкідливий для вишні - коріння підгниває, а ягоди стають водянистими.

Якщо місяць очікується посушливим і без великих злив, то дерева варто "напоїти" раз на 2-3 тижні. Те, як часто поливати черешню, також залежить від регіону. У посушливих областях (Одеська, Херсонська, Миколаївська, Крим) поливи варто збільшити, а у вологих Карпатах і Прикарпатті - скоротити до 1 разу на місяць.

Відео дня
Як поливати черешню / фото ua.depositphotos.com

Як правильно поливати черешню і вишню

Для вишні та черешні рекомендується організувати крапельний полив, якщо є така можливість. Він є найефективнішим. Якщо це неможливо, то достатньо просто полити кожен саджанець під корінь.

Кількість води на одне дерево за один полив варіюється від 15 літрів для молодих дерев до 20 літрів для вишень віком понад 20 років. У спекотну погоду сад поливають вранці або ввечері, але тільки не вдень.

У період плодоношення поливи можна поєднувати з підживленням. Для цього змішайте 10 літрів води з 1 склянкою золи або 500 г коров'яку. Потім цей настій змішайте з чистою водою в пропорції 1:10. Поливайте вишні та інші плодові дерева таким добривом, і врожайність культур значно зросте.

Вас також можуть зацікавити новини: