
Редис - один із ранніх овочів, він багатий вітамінами й вирощується в багатьох країнах. Щоб правильно посадити й виростити редиску, потрібно дотримати кілька лайфхак, завдяки яким урожай вийде хорошим.
- Як правильно посадити і виростити редиску
- Як вирощувати редис вдома - свіжий овоч цілий рік
- Що не любить редис - головні заборони для овоча
- Вирощування редиски в теплиці - що потрібно знати
До речі, раніше ми вже ділилися кращими порадами про те, як висадити капусту на розсаду.
Як правильно посадити і виростити редиску
Насіння редиски сіють у ґрунт навесні, орієнтовно в кінці березня - середині квітня. По-хорошому, потрібно робити це ранньою весною з початком перших польових робіт. Культура переносить нетривалі заморозки до -5 ºС, а проростати насіння починає, коли ґрунт прогріється до +5 ºС.
Ґрунт під редиску повинен бути пухким, насіння засівають на відстані 10-15 сантиметрів один від одного і на глибині 1,5-2,5 см. Найкомфортнішою для проростання буде температура 15-20 ºС.
Редис любить вологу, тому подбайте, щоб ґрунт не пересихав - вологість повинна бути близько 80%. Для цього поливати потрібно раз на день, вранці або ввечері; а в разі посушливої весни - двічі на день. Також ґрунт потрібно періодично розпушувати - це дозволить зберігати вологу та боротися з бур'янами.
За часом росте редиска швидко, близько трьох-чотирьох тижнів. Коренеплоди дозрівають протягом 18-20 днів після появи сходів, на проростання яких піде від трьох до 12 днів. Усе залежить від погоди, догляду та сорту редиски. Пізньостиглим сортам часу потрібно 1-1, 5 місяці для дозрівання.

Як вирощувати редис вдома - свіжий овоч цілий рік
Виростити редис на підвіконні вдома цілком реально. Для цього знадобиться земля. Можна купити готову суміш, наприклад, для розсади огірків і помідорів.
Також потрібна ємність - можна вирощувати редис в ящиках або касетах для розсади, глибини 10-15 сантиметрів буде достатньо. Обов'язково повинні бути отвори для дренажу, щоб зайва волога виходила. Якщо ємність для вирощування неглибока, краще звернути увагу на сорти редиски з округлою або злегка довгастою формою.
Оскільки редис любить прохолоду, тримайте його подалі від батарей. Краще виростити редис на балконі заскленому або ж веранді.
Процедура посіву насіння нескладна:
- замочити у воді на 20 хвилин;
- в землі зробити лунки глибиною 10-15 міліметрів;
- викласти насіння і засипати землею.;
- полити теплою водою;
- накрити склом або плівкою;
- чекати появи перших сходів.
Після їх появи накриття можна прибирати. Оптимальною температурою для вирощування буде 15-18 ºС вдень і близько 10 градусів вночі.
Десять-дванадцять годин сонячного дня ідеально підійдуть для редиски. Якщо більше - потрібно буде затінювати. Полив проводиться в міру висихання кожні 2-3 дні. Пам'ятайте, що редис любить вологу.

Що не любить редис - головні заборони для овоча
Перш, ніж почати вирощувати культуру, запам'ятайте, від чого її потрібно берегти. Редис не переносить:
- спеку (вище 20 градусів, оптимально для росту - 15-18 ºС);
- посуху та сухий ґрунт (менше 70% вологості), але й "переливати" теж погано;
- світло (якщо світловий день більше 12 годин, цей овоч слід затінювати);
- глибоку посадку (до 2 см для насіння достатньо);
- свіжий гній (не удобрюйте ним, якщо хочете соковиті й великі коренеплоди).
Якщо будете дотримуватися правил і не порушувати заборон, у вас вийде виростити міцний і смачний редис.
Вирощування редиски в теплиці - що потрібно знати
Такий спосіб дозволяє робити це і взимку, наприклад, в січні, але тільки якщо теплиця опалювальна. Якщо такого немає, сіяти редиску слід, як і у відкритому ґрунті - не раніше середини березня.
Для вирощування в теплиці краще звернути увагу на насіння великого розміру. Їх висаджують на відстані вісім сантиметрів між рядами і 3-5 см в одному ряду.
При температурі близько 18 градусів сходи з'являться через 4-5 днів, якщо буде холодніше - паростки вилізуть пізніше. Для дозрівання редису в теплиці може знадобитися більше часу.
В іншому все як в попередніх випадках - температура, дренаж, вологість ґрунту, довжина сонячного дня.
