Коли обрізати полуницю влітку / фото ua.depositphotos.com

У липні щасливі власники домашньої полуниці закінчують збір врожаю. Після цього виникає питання: що робити з кущами після плодоношення? Досвідчені дачники радять провести літню обрізку. Вона омолодить кущі і знизить ризик захворювань. Розбираємося, коли обрізати полуницю після збору врожаю і як зробити це правильно.

Важливий нюанс: обрізати після збору врожаю можна тільки не ремонтантні сорти полуниці. Ремонтантним кущам така процедура може нашкодити.

Чи потрібно обрізати полуницю після плодоношення

Багато дачників не розуміють, навіщо обрізати полуницю влітку і чи не травмує процедура кущі. Суть цієї процедури - в омолодженні листочків і кущів полуниці. Після обрізки на кущі відростуть нові молоді пагони, які в наступному році дадуть більше врожаю.

Відео дня

Обрізка полуниці після збору врожаю проводиться для таких цілей:

  • загальне омолодження кущів і подовження часу плодоношення в наступному році;
  • позбавлення від хворого листя і вусів, які заразять і молоді пагони;
  • боротьба з комахами-шкідниками, які зимують на старих листках;
  • позбавлення від старих і зайвих пагонів, на які рослини витрачають багато сил.

При цьому обрізка може і нашкодити рослині, якщо проводиться неправильно. Якщо ви раніше цього не робили - краще в перший раз обрізати полуницю по мінімуму.

Коли обрізати полуницю після плодоношення

Обрізка кущів проводиться приблизно в середині або другій половині липня, коли всі ягоди на полуниці зібрані і нові більше не ростуть. Затягувати з процедурою не варто, інакше на стеблах не встигне вирости молоде листя до настання морозів.

Як правильно обрізати полуницю після плодоношення

Перед обрізанням полуниці обов'язково підготуйте гострий інструмент, наприклад, секатор або садові ножиці. Не сподівайтеся обірвати полуницю руками, оскільки її вуса дуже міцні. 

Обійдіть полуничну ділянку і огляньте кожен кущ. Видаліть всі стебла з листям, які мають ознаки захворювань, наприклад, бурі точки, червоні плями або отвори після комах. Також обріжте квітконоси, які більше не плодоносять.

Відповідь на те, чи потрібно обрізати вуса полуниці, залежить від планів на наступний рік. Якщо плануєте розширювати ділянку і розмножувати полуницю, то залиште по 2-3 найсильніших вуса з кожного куща, а решту обріжте. Якщо ж не плануєте, то видаліть всі вусики, щоб рослина не витрачала енергію на їхній ріст.

Після обрізки полуницю полийте, а в кінці літа її можна удобрити, якщо хочете отримати більше ягід в наступному році. Восени полуничну ділянку рекомендується замульчувати на зиму соломою або хвоєю.

Вас також можуть зацікавити новини: