Папороть - красива і досить невибаглива рослина. Вона швидко розростається і росте там, де інші не хочуть, а догляд за нею потрібен мінімальний - ну хіба не краса? Між тим, перш ніж висаджувати її чи ставити в домі, потрібно знати деякі моменти: як папороть впливає на людину і де її можна вирощувати, а де - краще не садити.
Для чого садять папороть
Папороть зазвичай висаджують у саду, вздовж парканів і стежок. Вона створює затишок і має гарний вигляд, не вимагає багато сонця і регулярного поливу. Але, крім цього, у неї є й інші переваги:
- папороть, як уже говорили, невибаглива, а ще вона морозостійка і тіньовитривала - мрія будь-якого садівника;
- рослина відлякує гризунів - те місце, де росте папороть, шкідники обходитимуть десятою дорогою;
- прекрасно відлякує шкідливих комах - мух, тарганів і клопів.
За деякими повір'ями ця рослина приносить удачу, позитивно впливає на запальних і агресивних людей, а також вважається любовним талісманом.
Але є у цієї рослини й інші сторони.
Що буде, якщо посадити папороть у дворі - прикмети та забобони, справжні причини
Здавалося б, якщо є стільки переваг, то чому не можна садити на подвір'ї папороть? Існують забобони, які свідчать, що рослина може привернути нечисту силу і витягує енергію з оточуючих. Також кажуть, що якщо папороть виросла сама, то це на щастя, а ось садити її не варто.
Якщо говорити об'єктивно, то є низка причин, чому не можна садити у дворі папороть, особливо поблизу будинку:
- рослина має потужне та розгалужене коріння, яке проникає у фундамент і може руйнувати його;
- папороть випаровує багато вологи - якщо її посаджено близько до будинку, то підвищена вологість може призвести до появи цвілі та гниття;
- рослина не тільки відлякує мух і клопів, а й приваблює інших шкідливих комах - наприклад, може бути прихистком для кліщів, які приносять чимало проблем.
Також папороть може стати причиною алергії у людей, які схильні до неї.
Крім усього, від папороті дуже непросто позбутися на ділянці - деякі види рослини утворюють густі зарості і поширюються як бур'яни, витісняючи з ділянки інші культури. Це одна з причин, чому не можна садити папороть на городі, або ж потрібно буде постійно стримувати ріст рослини й обмежувати його. Тож, якщо хочете милуватися папороттю - саджайте у віддаленому кутку саду, де вона нікому не заважатиме та не глушитиме інші рослини.
Папороть у будинку - прикмети і правда
Що приносить у дім папороть? Папороть домашня має низку своїх переваг. Існує думка, що цю рослину добре тримати в оселі - вона зберігає в ній гармонію, притягує фінансове благополуччя, очищує простір від негативної енергії.
Є й інша думка - вважається, що папороть у квартирі, навпаки, може стати причиною хвороби, витягаючи енергію з мешканців. Частково це правда: рослина поглинає велику кількість кисню, тому її не можна ставити в спальні або дитячій, оскільки на ранок може боліти голова. Також, як уже говорили раніше, ця рослина може несприятливо впливати на алергіків.
Водночас у будь-якому іншому приміщенні або ж у громадських місцях такого негативного впливу вже не буде, навпаки - рослина зволожуватиме повітря. Ще помічено, що вона поглинає випромінювання від побутових приладів, тож папороть добре розміщувати поруч із ними.
Раніше ми розповідали, коли відкривати троянди після зими - прикмета, яка точно вкаже час.