
Щасливі стосунки будуються на довірі, близькості та бажанні бути разом. Але інколи ситуація може кардинально змінитися: партнер віддаляється, уникає розмов, стає роздратованим. Це може бути тимчасовим сигналом або першим тривожним дзвіночком, що його щось не влаштовує.
Якщо ці зміни тривають довго, можливо, ваша кохана людина не є щасливою та більше не отримує задоволення від стосунків вами, але не наважується про це сказати. На сайті Oprah Daily виокремили чотири важливі ознаки, які можуть свідчити про відстороненість та невдоволеність партнера.
Відстороненість та уникнення спільного часу
Якщо раніше партнер радо проводив з вами вечори, пропонував щось цікаве, а тепер віддає перевагу іншим справам, зокрема, роботі, хобі, друзям чи навіть телефону, це вже тривожний сигнал. Він робить усе можливе, аби тільки менше часу бути поруч. Звичайно, для кожного з нас важливий особистий простір, однак, коли така поведінка стає систематичною, це може свідчити про емоційну відстороненість.
Вт можете помітити, що навіть коротке спілкування стає вимушеним, а спільні моменти більше не приносять радості. Партнер, який нещасливий у стосунках, може неусвідомлено уникати близькості, бо вона викликає у нього більше напруги, ніж задоволення.
Зменшення фізичної близькості
Дотики, обійми, поцілунки – це те, що підтримує тепло між двома людьми. Якщо їх стає менше, аніж було раніше, варто задуматися. Уникнення фізичного контакту може бути наслідком емоційного холоду, конфлікту або навіть образи.
Можливо, кохана людина більше не відчуває себе комфортно поряд з вами або ж її думки зайняті тим, що турбує, і їй складно розслабитися у вашій присутності. Це особливо помітно в інтимному житті: коли бажання пропадає без видимої причини, коли моменти близькості стають рідкісними або рутинними, без колишньої пристрасті й ніжності.
Підвищена дратівливість та критика
Коли партнер нещасливий, будь-яка дрібниця може викликати в нього роздратування. Те, що раніше здавалось милим чи непомітним, тепер дратує, і він не соромиться це демонструвати. Може з’явитися різкість у висловлюваннях, сарказм, глузливі коментарі або навіть відкриті докори.
Йдеться не про конструктивну критику чи обговорення важливих питань, а саме про постійне невдоволення. В такі моменти може здаватися, що партнер бачить у вас лише недоліки. Така поведінка часто є відображенням його внутрішнього стану, зокрема, розчарування, пригніченості, чи прихованої злості.
Відсутність емоційної підтримки та зацікавленості
Якщо ви більше не відчуваєте, що партнер хоче ділитися з вами своїми думками, переживаннями чи радощами, це свідчить про те, що він віддалився від вас. Він більше не питає, як пройшов ваш день, відповідає коротко й без особливого інтересу, а інколи навіть виглядає байдужим, коли ви щось розповідаєте.
Це не просто звичайна втома чи період, коли людина менше говорить, а явна зміна в комунікації. Відчуття, що ви поруч, але ніби на різних планетах, виникає, коли ваш емоційний зв'язок стає слабшим.
Що робити, якщо партнер нещасливий у стосунках
Якщо ви помітили хоча б одну з вищеперерахованих ознак, то важливо не ігнорувати проблему та вирішувати її на початкових стадіях. Відверта розмова без звинувачень допоможе зрозуміти, що відбувається з вашим партнером та чи є в нього бажання разом працювати над стосунками.
Інколи люди нещасливі не через стосунки, а через зовнішні проблеми. На коханих може впливати негативно робота, стрес, проблеми зі здоров’ям. Але якщо зміни в поведінці тривають довго і супроводжуються емоційною закритістю, варто замислитися, чи обидва ви ще хочете бути разом, як пара.
Нагадаємо, раніше УНІАН розповідав, як посилити близькість у стосунках. Американська психологиня дала три поради та пояснила, що інтимність у стосунках будується не лише на романтиці, а й на повазі до простору та рівності між партнерами. За її словами, аби покращити ситуацію необов'язково потрібні кардинальні кроки.