этот материал доступен на русском

Світова спільнота не готова до миротворців на Донбасі - Пристайко

01:21, 08 жовтня 2019
Політика
775 0
REUTERS

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко наголошує, що світова спільнота не готова до розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Про це Пристайко сказав в ефірі телеканалу ICTV.

Глава МЗС висловив думку, що існує три варіанти подальшого розвитку подій у намаганні урегулювати ситуацію на Донбасі. Зокрема, перший варіант стосується реалізації політичних зусиль, які беруть свій початок з мінських переговорів.

Читайте такожЗеленський про миротворців на Донбасі: із задоволенням погоджуся, якщо вони будуть на кордоні з РФ

"Якщо ми з вами зрозуміємо і побачимо, що Путін ніколи нічого не зробить, і наші партнери більше не зможуть його примусити до прогресу у цьому напрямку, нам прийдеться чесно сказати вам всім: шановні громадяни України, цей трек більше не можна виконувати, і нам ніхто не може допомогти у цьому напрямку, і таким шляхом нам не розв'язати ситуацію", - заявив Пристайко.

Тому міністр зазначив, що другий варіант може стосуватися запрошення миротворців на Донбас, а третій - посилення української армії і готовності до відбиття нового нападу Росії.

"Ми вимушені разом з вами перейти до треку номер два і т.д., поки ми з вами не зрозуміємо, що ми вичерпали всі позиції, і тоді нам треба кинути все, посилювати нашу армію, і чекати чергової атаки", - заявив Пристайко.

"Якщо не виконується Мінський процес, і ми застрягли у ньому, і втрачаємо людей, втрачаємо гроші - ця пухлина, яка живе в нас, вона отруює нас, не дає нам стартувати вперед, не дає нам розвиватися як державі - тоді нам, наприклад, треба звертатися до світової спільноти. Говорити про те, що нам потрібна, напевно, місія з підтримання миру між нами, а краще за все, на всій окупованій території. Адже якщо ми не можемо впоратися, потрібна якась третя сила", - наголосив Пристайко.

Читайте такожНачальник Генштабу розповів, де будуть нові позиції ЗСУ після розведення військ

При цьому він сказав, що ідея розгортання миротворчих сил на Донбасі наразі не має підтримки з боку міжнародної спільноти.

"Я вам хочу сказати, що досі ця ідея не знайшла розуміння, попри те, що про це обговорювали багато разів - і попередній президент, і хто завгодно, але досі ми, світова спільнота не готові. До того, щоби цей миротворчий контингент або контингент з підтримання миру... допоміг нам відновити хоча б ситуацію, коли ніхто не вбиває на нашій землі людей", - заявив глава МЗС.

При цьому він припустив, що третій варіант, напевно, буде тоді, коли нічого не вдасться зробити.

"Треба буде йти, я не знаю, за кіпрським сценарієм, або якимось іншим", - сказав Пристайко.

Як повідомляв УНІАН, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявляє, що Україна проситиме міжнародну спільноту запровадити миротворчу місію в разі невдачі у застосуванні інших інструментів в урегулюванні ситуації на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter